Bahçeli'den partililere yeni genelge

MHP lideri Devlet Bahçeli, partililere muhtemel gelişmeler listesinin bulunduğu 8 maddelik bir genelge yolladı

19 Kasım 2009, Perşembe 16:09
A A

Genelgede yer alan maddelerden birinde “AKP hükümeti, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için iktidara talip olan Milliyetçi Hareketin önünü kesmeye çalışacak, işbirlikçi kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla yapacağı düzmece anket ve yoklamalarla, güdümlü makalelerle ve manşetlerle milletimizi aleyhimize yönlendirmeye hız verecektir,” ifadelerine yer verildi.

İl başkanlıklarına gönderilen genelgede şu 8 öngörüde bulunuluyor:

1.
AKP hükümeti tarafından, milli olan değerlere saldıranlar baş üstünde tutulmaya devam edilecek, bayrağa sahip çıkanlar, Türk milletinden bahsedenler, kardeşliğe çağıranlar ve onların savunucusu Milliyetçi Hareket Partisi, bölücülükle, ayrımcılıkla ve kandan beslenmekle suçlanmaya hayasızca devam edilecektir.

2. Toplumdaki uyanışın kendisini tarihe gömeceğini gören AKP hükümeti, biryandan sözde yıkım sürecinde yol almak isterken diğer taraftan tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan gibi kavramların takiyyesini yapmayı ısrarla sürdürecektir.

3. AKP hükümeti, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için iktidara talip olan Milliyetçi Hareketin önünü kesmeye çalışacak, işbirlikçi kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla yapacağı düzmece anket ve yoklamalarla, güdümlü makalelerle ve manşetlerle milletimizi aleyhimize yönlendirmeye hız verecektir.

4. Bir yandan şehitlerimize yapılan cenaze törenlerine katılan vatandaşlarımız eleştirilecek, diğer yandan şehit aileleri ziyaret edilerek, onlarla bir araya gelinerek, sürece karşı en duyarlı olan aileler, “PKK açılımına” razı etmek için uğraşılacaktır.

5. Sözde açılım süreci AKP ile PKK ve İmralı Canisi arasındaki gizli ilişki ve işbirliğini ortaya çıkarmıştır. Toplumda büyük bir tepki alan bu işbirliğinin baskısından kurtulmak için hükümet bebek katili ile uzlaşma arayışlarına girecek, onun ağzından çıkacak beyanlarla kendisini süreçten dışlamaya çalışacaktır.

6. İnfaz şartları gevşetilen ve serbest kalmak için hükümeti fırsat gören İmralı Canisi ise önümüzdeki günlerde AKP’nin sipariş verdiği açıklamaları yapabilecek, Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşunu marjinalleştirecek, süreçten AKP’yi aklayacak yeni bir karalama kampanyasının baş aktörü olacaktır.

7. Milliyetçi Hareket Partisinin yükselişinde salonların, meydanların büyüyen kalabalıkları görüldükçe, bunların kendi tabirleriyle bindirilmiş kıtalar olduğu iddia edilerek yandaşlarının paniği önlenmeye çalışılacaktır.

8. Elindeki tek başına iktidar gücünü kullanarak kamu görevlileri üzerinde baskılar yapabilecek, Milliyetçi Hareketi sokağa ve kavgaya çekebilmek, siyasal bölücülerin karşısına oturtabilmek için fırsat kollanacaktır.

Genelgede, dikkat çekilen bu 8 maddelik öngörüden sonra parti merkezleri, şu ifadelerle uyarılıyor: “Hiçbir yalan, iftira ve tuzağın Milliyetçi Hareketin millet vicdanında yükselmeye başlayan teveccühüne engel olunmasına müsaade edilmeyecek, her geçen gün irtifa kaybeden ve panik hali yaşayan iktidar zihniyetinin sataşma, tahrik ve oyunlarına fırsat verilmeyecektir.”

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.