Bakan Kasapoğlu: TFF ile beIN Sports arasında anlaşma sağlandı

TFF Başkanı Nihat Özdemir önceki günlerde beIN Sports'un ödemesi gereken parayı hala ödemediğini ve indirimde ısrarcı olduğunu açıklamıştı. Daha sonra devreye yine Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu girmiş ve taraflar arasında uzlaşma sağlanması için müzakerelere dahil olmuştu.

17 Kasım 2020, Salı 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beklendiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve beIN Media Grubu’nun CEO'su Yousef Al-Obaidly ile bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, yapılan toplantının ardından, TFF ile beIN SPORTS arasındaki yayın anlaşmasının sağlandığını Twitter hesabından duyurdu.

Kasapoğlu, "TFF Başkanı Nihat Özdemir ve beIN Media Group CEO'su Yousef Al-Obaidly ile Bakanlığımızda bir araya geldik. TFF ile beIN SPORTS arasında anlaşma sağlandığı bilgisini paylaşmak isterim. Her iki tarafa da teşekkür eder, Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim" dedi.

#olayıngeçmişi

#olayıngeçmişi

  • beIN Sports'un kulüplere ödemesi gereken toplam para en başta güncel kur üzerinden 500 milyon dolardı.
  • beIN Sports daha sonra ekonomik kriz ve salgını gerekçe göstererek bu ücreti 410 milyon dolara indirdi ve maksimum dolar kurunu 5.80'e sabitledi.
  • Kulüpler her ne kadar şikayetçi olsalar da TFF Başkanı Nihat Özdemir'in inisiyatifiyle bu karar kabul edilmişti.
  • Bir önceki krizde devreye yine Spor Bakanı Kasapoğlu girerek beIN Sports'un ödeme yapmasını sağlamıştı.
  • Bu kez beIN Sports yine indirim talep ederek kulüplere ödenmesi beklenen toplam 3 milyon liranın maksimum 2 milyon 350 bin lira olmasını talep etti ve karar kabul edilene kadar ödeme yapmadı.
  • TFF ile beIN Sports arasında 10'dan fazla görüşme yapıldı ancak sonuç alınamadı. TFF, yayıncı kuruluşa 3 ihtarname çekti ancak faydası olmadı.
  • Son çare olarak devreye yine Bakan Kasapoğlu girdi ve anlaşmanın sağlandığı açıklandı.
  • Şu an için taraflar arasındaki anlaşmanın hangi ücret üzerinden, ne şartlarda sağlandığı açıklanmadı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'ye iyi, Macaristan'a kötü haber: Szoboszlai kadrodan çıkarıldı