Bakan Mehmet Nuri Ersoy Mardin'de

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Güneydoğu’daki ziyaretleri kapsamında Mardin’in tarihi yerlerini dolaştı. Ersoy, "Mardin, Diyarbakır, Gaziantep ve çevresinin geleceğinin turizm açısından çok parlak olduğunu düşünüyoruz. Bunu da bütün dünya ile paylaşacağız" dedi

22 Eylül 2018, Cumartesi 15:00 Son Güncelleme: 22 Eylül 2018, Cumartesi 15:11
A A

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri ve beraberindeki heyetle Cumhuriyet Meydanı’ndaki restoranda kahvaltıda bir araya geldi.

Daha sonra Mardin Müzesi’ni gezen Mehmet Nuri Ersoy ve beraberindekiler, Müze Müdürü Nihat Erdoğan’dan bilgi aldı. Müzede, sembolik olarak kazı çalışması yapılan Arkeopark’ta çocuklarla sikke basan Mehmet Nuri Ersoy, kumaşa baskı boya yaptı.

Ulu Cami’de incelemelerde bulunan Ersoy, İl Müftüsü İsmail Çiçek ve Milletvekili Dinçel’den cami hakkında bilgi aldıktan sonra Deyrulzafaran Manastırı’na geçti. Burada, Diyarbakır Mardin Metropoliti Saliba Özmen ve Rahip Gabriel Akkurt tarafından karşılanan Mehmet Nuri Ersoy, manastırı gezdi.

Dara Antik Kenti’ni de ziyaret eden Mehmet Nuri Ersoy,  Anadolu’nun da Mardin’in de inanılmaz bir değer olduğunu, kente doğal ve arkeolojik yapısıyla paha biçilemeyeceğini kaydetti.

'2019 İTİBARIYLA KAMUOYUNA GÖSTERECEĞİZ'

Öncelikle bir planlama yapacaklarını, tarihi varlıkları koruyacak gelişim projesi hazırlayacaklarını ve projeyi çok kısa bir zamanda da hayata geçireceklerini anlatan Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılı itibarıyla da neler yaptıklarını yavaş yavaş kamuoyuna göstereceklerini bildirdi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, "Mardin, Diyarbakır, Gaziantep ve çevresinin geleceğinin turizm açısından çok parlak olduğunu düşünüyoruz. Bunu da bütün dünya ile paylaşacağız. Mardin’de her yol dolu ve güzel ama bu doluluğu 12 aya yaymamız lazım. Bu birinci proje. İkinci projemiz de gelirleri artırmamız gerekiyor. Türkiye şu anda değerinin altına giriyor maalesef, hak ettiği değere getirmemiz lazım. Biz de buna konsantre olacağız" diye konuştu.

AASON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.