Bakan Mehmet Özhaseki: Allah nasip ederse ben de şehit olayım inşallah, sizler de olun

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, son yıllarda, son aylarda ve özelikle son günlerde terörün kökü kazındığını belirterek, "Kökü kazındığı içindir ki bu acı olayları yapıyorlar." dedi

12 Aralık 2016, Pazartesi 21:36
A A
Özhaseki, "Bu örgütlerin her birisi hainliklerini, alçaklıklarını envai çeşit kötülüklerle yapıyorlar. Ama şunu bilmeleri lazım, biz tükenmeyiz, biz pes etmeyiz, hepimiz birer şehit namzetiyiz. Allah nasip ederse ben de şehit olayım inşallah, sizler de olun.

Özhaseki, İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memurları Osman Börklüoğlu ve Yasin İke'nin cenaze törenine katıldıktan sonra İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada polislere hitap eden Özhaseki, son saldırıda şehit olanlara Alla'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
 

HER DÖNEMDE ŞEHİTLERİMİZ VAR


Anadolu topraklarının tarih boyunca hep mazlumlara kucak açtığına dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bin yıldır bulunduğumuz bu coğrafyanın her bir senesinde mutlaka şehitlerimiz var. Geriye baktığımızda hiçbir dönem yok ki şehitlerimiz olmasın. Her dönemde şehitlerimiz var. Bin 200'lü yıllarda bile Moğollar geldiğinde, Kayseri Kalesini çevirdiklerinde Anadolu'nun tam ortası olduğu halde burada bir kaç ay muhasara sürer. Millet direnir, iç kaleye çekilirler, aylarca burada direnme devam eder. Ama içimizdeki hain kalleş birisi gider, kalenin kapısını açar, Moğollar içeriye öyle gireler ve tüm Kayseri'nin gençlerini toplarlar, Keykubat tepesinin arkasındaki derenin kenarında hepsini şehit ederler. Günlerce kıpkızıl kan akar, analar burada durmadan ağıtlar yakar. O tarihten bu tarihe kadar burada bağımsız yaşamanın bir bedeli olmuş."
 

ALLAH NASİP EDERSE BEN DE ŞEHİT OLAYIM İNŞALLAH


Küçüklüğünün büyüklerinden harp hatıralarını dinlemekle geçtiğine değinen Özhaseki, şunları ifade etti:

"Küçüklüğümüz, ailemizden büyüklerimizin nasıl şehit olduğunu dinlemekle geçti. Bugünlerde de yine hain bir kaç tane örgüt var. Bu örgütlerin her birisi hainliklerini, alçaklıklarını envai çeşit kötülüklerle yapıyorlar. Ama şunu bilmeleri lazım, biz tükenmeyiz, biz pes etmeyiz, hepimiz birer şehit namzetiyiz. Allah nasip ederse ben de şehit olayım inşallah, sizler de olun. Rabbimin huzuruna yüz akıyla gidelim. Ama nasip değilse huzurla vatanımızda yaşayalım istiyorum. Bizler eğer böyle yaparsak bu millet rahat edecek, bu millet yükselecek yoksa tabi ki bize burada rahat vermeyecekler. Bu bayrağın rahatça dalgalanabilmesi, hür bir şekilde o göklerde hayranlıkla baktığımız şekilde dalgalanabilmesi, ezanların her zaman semalarımızda çınlayabilmesi ve kulaklarımıza o sesin gelmesinin bir bedeli var, bu bedeli de ödüyoruz. Ama Allah'a hamdolsun ki son yıllarda, son aylarda ve özelikle son günlerde bu terörün kökü kazınıyor, kökü kazındığı içindir ki bu acı olayları yapıyorlar."

Özhaseki, terörün vatan toprağını parçalama hedefine asla ulaşamayacağını bildirdi.Özhaseki, şu görüşlere yer verdi:


"Geçtiğimiz yıllarda bu hedefe doğru da ciddi adımlar attılar. Şimdi tam tersine topraklardan koparıldı. Oradaki saf, masum vatandaşlardan bu terör örgütü koparıldı. Alan hakimiyetleri bitti, sokak hakimiyetleri bitti. Şehirdeki hakimiyetleri kırıldı, dağdaki hakimiyetleri de kırıldı ve sınır ötesindeki hakimiyetleri de kırılıyor Allah'ın izniyle. Onun içindir ki bunaldılar, daraldılar. İki kişilik bir terör örgütü bile bir patlamayı yapabilir. Şimdi can yakmak istiyorlar, ses getirmek istiyorlar, içimizi acıtmak istiyorlar ve bunu da yapıyorlar. Allah'ın izniyle bu bizi hırslandıracak, biraz daha öfkeli hale getirecek, bunları daha iyi temizlememize sebep olacak."
 

YÜZDE 94 OY ALDIKLARI YERDE GEZEMİYORLAR


Güneydoğu'ya çok gittiğine vurgu yapan Özhaseki, vatandaşın teröre büyük tepki gösterdiğini gördüğünü belirtti.Vatandaşın, devletinin yanında olduğuna işaret eden Özhaseki, "O terör örgütünün siyasi uzantıları gittikleri zaman o sokaklarda gezemiyorlar. Yüzde 94 oy aldıkları yerlerde gezemiyorlar, yuhalanıyorlar, taşlanıyorlar. Allah'a hamdolsun, sokaklarda geziyorum ben, kahvehanelere gidip oturuyorum, onlarla sohbet ediyorum. Vatandaşların ihtiyaçları neyse onları çözmeye çalışıyorum. Masum vatandaşı onlardan ayırarak teröre gerekli cezayı da veriyoruz. Bitiyor bu iş ama bir taraftan da canımız yanıyor, içimiz acıyor. Rabbim bir daha bu acıları yaşatmasın, göstermesin." diye konuştu.

Bakan Özhaseki, terörün kökünü kazımaya karalı olduklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Şu vatanda hür yaşayacaksak, yavrularımız okula gidip gelecekse, büyüyecekse, meslek sahibi olacaksa bir bedeli var. Bu bedeli ödüyoruz, Rabbim sizleri korusun. İnşallah hiç birinizin başına taş değmesin, burnu kanamasın. Evlatlarınızla huzur içerisinde yaşayın."

Ziyarete, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız, Sami Dedeoğlu, İsmail Emrah Karayel ve İsmail Tamer ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.