Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, corona virüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi.

27 Mart 2020, Cuma 18:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de şu anda bizim tespitlerimize göre hayat yüzde 80 durmuş durumda." dedi. Soylu, corona virüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi. Soylu, "Şu ana kadar kapattığımız iş yeri sayısı 211 bin 670." açıklamasında bulundu. Soylu, fiyat artışlarına ilişkin, "Bu konuda acımasızız, önümüzdeki birkaç gün içerisinde el koymaları kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

''Otobüs seyahatlerini kısıtlıyoruz''

Soylu, "Bu akşam bir tedbir daha getiriyoruz. Otobüs seyahatlerini kısıtlıyoruz. Tüm otogarlardaki otobüs seyahatleri izne bağlı, mücbir sebep olmadan sefer yaptırmayacağız." diye konuştu.

Soylu, "Dün gece itibariyle Edirne Pazarkule'yi boşalttık. Mültecileri 9 vilayete götürdük, geri gönderme merkezlerimizde misafir edeceğiz. Dün gece sabaha kadar operasyon yaptık ve yaklaşık 5 bin 800 mülteciyi oradan boşalttık. Tedbiren yapmak zorundaydık, kimse kendini rahat hissetmesin bu bulaş riski geçtikten sonra kim Pazarkule'nin önüne gitmek istiyorsa 'hayır' demeyiz." ifadesinde bulundu.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Selçuk’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ’doğum günü’ mesajı