Bakan Yalçın Topçu: Vuracaksanız vurun ama...

Bakan Yalçın Topçu: Vuracaksanız vurun ama...

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Kars'ta hemşehrilerine tavsiyelerde bulunurken "Vuracaksanız vurun. Kulak çekecekseniz çekin. Ne yapacaksanız yapın. Ama şu etrafımız ateş çemberi iken, şu bölücü terörle verilen mücadele noktasında mutlaka iradenizi tek başına bir iktidara yansıtın" dedi

04 Eylül 2015, Cuma 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlk yurt içi gezisini Ardahan’a yapmak için havayolu ile Kars’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’yu Harakani Havalimanı’nda Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Ak Partili Murtaza Karaçanta karşıladı.

Valilik makamına geçen Bakan Topçu’ya Vali Özdemir tarafından turizm ve kültür alanında yapılan çalışmalar anlatıldı. Kars madalyası verilen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "İlk ziyaretimi baba topraklarıma yapmaktan dolayı çok memnunum.

Ben bir misyonu temsil eden ve Anayasa gereği kurulmuş bir hükümette yer alan bir bağımsız bakanım. Bu hükümetin siyasi bir resmi yoktur" diye konuştu.

Başbakan’dan söz ederken yanlışlıkla önce ’Anavatan Partisi’ diyen Bakan Topçu daha sonra Ak Parti dedikten sonra Terör örgütü PKK ile süren savaşı değerlendirdi. Yalçın Topçu, "Bu savaşın adı Kürdü Türkmen’inin arkasında yedi düvel tarafından 40 yıldır beslenenin bölücü teröre karşıdır.

Kürdün de Türkmenin de düşmanı bölücü terör örgütü ve onun arkasındaki güçlerdir"dedi. 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde sandıktan milletin iradesinin çıkacağına işaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, seçimlerle ilgili şu önerilerde bulundu: "Geçmişinde bir misyonu olan geçmiş bir siyasetçi olarak ve bu kabinenin bir bağımsız bakanı olarak milletime, hemşehrilerime tavsiyem şudur:

Tek başına iktidarı mutlaka gerçekleştirin. Çekingelerinizi, eleştirilerinizi mutlaka yapın. Vuracaksanız vurun. Kulak çekecekseniz çekin. Ne yapacaksanız yapın. Ama şu etrafımız ateş çemberi iken, şu bölücü terörle verilen mücadele noktasında mutlaka iradenizi tek başına bir iktidara yansıtın. Söyleyeceklerim bu kadar ."

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Kars ve Ardahan gezisi için birlikte gelen medya mensuplarıyla ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyyid Müçteba Erdem’e "O gazeteciler benim için çok önemli. Onlara araç ayarlayın, onlar bana emanet" diye uyarıda bulundu.

Bedir ALTUNOK / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meral Akşener 1289 oyla yeniden İYİ Parti Genel Başkanı seçildi