Bakan'dan kara harekâtı açıklaması

'Türkiye'de terörle mücadelede neye ihtiyaç duyuluyorsa o mutlaka yerine getirilecektir'

14 Eylül 2011, Çarşamba 13:04
A A

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin terörle mücadelede sınırötesi operasyon yapacağına ilişkin haberlerle ilgili olarak “Türkiye'de terörle mücadelede neye ihtiyaç duyuluyorsa o mutlaka yerine getirilecektir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır ziyareti heyetinde bulunan Bakan  Yılmaz, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Türkiye'nin sınır ötesi operasyon yapacağına ilişkin spekülasyonlar  var” sorusuna Yılmaz, “İhtiyaç duyulursa yapılır” yanıtını verdi.

Türkiye'nin terörle mücadelede neye ihtiyaç duyuluyorsa onu mutlaka  yerine getireceğini ifade eden Yılmaz, “Bütün alternatifler masada, hiçbir  alternatif dışarıda kalsın da biz bu enstrümanı kullanmadan terörle mücadele  edelim şeklinde bir yaklaşımımız yok. Her neye ihtiyaç duyulursa bilin ki o  yapılır” diye konuştu.

Yılmaz, “Bu alternatifler arasında kara operasyonunun ağırlığı şu  aşamada nedir?” sorusuna da “Tabii teknik bir konu. Terörle mücadeleyi yapan  güçlerimiz ne zaman ihtiyaç duyarlarsa onu bildirirler, yeniden bir değerlendirme  yapılır ve zamanına karar verilir” yanıtını verdi. 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.