Bakanlara BBG usulü koruma!

Başbakan Yardımcısı Arınç'a suikast iddialarının ardından bakanların konutları önündeki silahlı koruma, Emniyet'ten alınarak Başbakanlık Koruma Müdürlüğü'ne devredildi

08 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A
Bakanlara BBG usulü koruma!

EN AZ 2 POLİS OLACAK

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın evinin yakınında 2 ay önce 2 subay yakalanmıştı. Arınç’a suikast hazırlığı içinde oldukları iddia edilen subayların üzerinden, bölgenin krokisi çıkmıştı. Bu iddiaların ardından bakanların korunmasında yeni bir uygulamaya geçilme kararı alındı. Bakanların konutları önündeki silahlı koruma nöbeti görevi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şubesi’nden alınarak, bakanlara yakın koruma veren Başbakanlık Koruma Müdürlüğü’ne devredildi. Konutların önünde, biri resmi diğeri sivil kıyafetli en az ikişer koruma polisi tahsis edilecek.

12 SAATLİK NÖBETLER

Bu görevin profesyonelce yapılmasını sağlamak amacıyla Ankara Emniyeti’nden yaklaşık 200 polis Başbakanlık Koruma Müdürlüğü’ne tayin edildi. Bu polisler, bakanlara posta ve kargoyla gelecek her türlü eşya, zarf ve koliyi de denetleyecek. Koruma polisleri için zırhlı koruma kulübeleri yapılacak. Özel site içinde oturan bakanların yaşadığı blok veya binanın önünde özel güvenlik görevlilerinin dışında yine polis korumaları görev yapacak. Polisler 12 saat çalışıp 36 saat dinlenecek. Ayrıca bakanların oturduğu binalar, 24 saat kamera ile izlenecek.

Tolga ŞARDAN

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.