Bakanlık eğitimin geleceğini anlatacak

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) desteği ile gerçekleştirilen GESS Turkey, sergilenecek yeni teknolojilerin yanı sıra üç güne yayılan katılım sertifikalı ve ücretsiz konferans programıyla da eğitiminin geleceğini fuara taşıyor. GESS Turkey 2018’in Bakanlık tarafından organize edilen konferanslar ayağında konusunda uzman konuşmacılar eğitimde Harezmi modeli, hibrit sınıflar, FATİH projesi, geleceğin sınıfları, Etwinning, siber güvenlik ve sosyal medya gibi başlıkları anlatacak

11 Ekim 2018, Perşembe 12:17
A A
Bakanlık eğitimin geleceğini anlatacak

Dünyaca ünlü GESS konferans ve fuarlarının ikincisi 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

GESS Turkey 2018 konferanslarının 25 Ekim Perşembe tarihli ilk gün açılış oturumunda İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Altınöz, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. -Dr. Şirin Karadeniz ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Harezmi Projesi Koordinatörü Neslihan Bektaş, STEM yaklaşımının sosyal bilimlerle birlikte yürütüldüğü Harezmi Eğitim Modeli’ne ilişkin sunumlarını ziyaretçilerle paylaşacak. Günün diğer oturumlarında ise İstanbul örneğinde Siber Güvenlik Tehditleri ve Neler Yapılabileceği ile Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı başlıkları ele alınacak. 

GELECEĞİN KİTAPLARI VE SINIFLARI NASIL OLACAK?

GESS Turkey’in ikinci gün konferanslarında eğitimin geleceği masaya yatırılacak. Oturumlarda geleceğin sınıflarının nasıl olacağı, geçmişten günümüze FATİH projesi ile eğitici oyunların önemi konusunda sunumlar gerçekleştirilecek. Etkinliğin son gün oturumlarında ise geleceğin sınıfı “Future Classroom Lab”, Hibrit sınıflar ve Etwinning uygulama örnekleri paylaşılacak. 

Dersliklerde verilen eğitimin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ve katılımcılarını, okul öncesinden yükseköğrenime kadar yaklaşık 26 milyon öğrenci ve öğretmeni barından Türk eğitim sektörü ile buluşturacak olan GESS Turkey 2018, eğitimin geleceğini şekillendiren en yeni teknolojilere ev sahipliği yapacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.