Bakanlık: Hayati Yazıcı'nın adı kullanılmış

Bakanlık: Hayati Yazıcı'nın adı kullanılmış

Bakanlık: Hayati Yazıcı'nın adı kullanılmış

11 Mayıs 2011, Çarşamba 16:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hayati Yazıcı’nın sorumlu bulunduğu Devlet Bakanlığından yapılan açıklamada, Yazıcı’nın adı ve soyadı kullanılarak bir kişinin üniversiteye yerleştirilmesiyle ilgili demir.ali.tr@gmail.com adresine elektronik posta gönderildiği bilgisine ulaşıldığı belirtilerek, Yazıcı’ya ait bu isimli bir e-postası olmadığı, Yazıcı’nın dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "üniversite yerleştirmeleriyle" ilgili sözleri ve siyasi kulislerde Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın ismi zikredilerek konuşulan iddialar çerçevesinde bir açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

26 Ekim 2010’da hayatiyaziciankara@hotmail.com adlı e-posta adresinden demir.ali.tr@gmail.com adlı e-posta adresine, Yazıcı’nın, ad ve soyadı da kullanılarak "bir kişinin üniversiteye yerleştirilmesiyle" ilgili bir talep içeren elektronik postanın gönderildiği bilgisine ulaşıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Öncelikle vurgulamak isteriz ki sayın Yazıcı’ya ait veya Yazıcı tarafından kullanılan bu isimli bir e-posta adresi bulunmamaktadır. Sayın Yazıcı’nın isim ve soy isminin kullanıldığı bu e-posta adresinin ve gönderilen e-mail’in kötü niyetle ve Sayın Bakanı kamuoyu önünde zor duruma düşürmek, karalamak ve belirli siyasi emellere alet etmek maksadıyla kurgulandığı/hazırlandığı ve yukarıda belirtilen adrese gönderildiği açıktır.

Ortada kurgulanmış, üzerinde çalışılmış bir ’proje’ vardır, sayın Yazıcı da bu kurguya alet edilmek istenmekte, birileri bunun üzerinden siyasi amaçlar gütmektedir. Yazıcı’nın böyle bir e-mail gönderdiği, yeğeni için yerleştirme istediği yönündeki haber, yorum ve kulisler külliyen gerçek dışıdır. Sayın Bakan böyle bir talepte bulunmamıştır; herhangi bir yolla da olsa, böyle bir talepte bulunmayı dahi aklının ucundan geçirmeyecek kadar devlet işleyişini bilen bir kişidir. Sayın Bakan’ın yeğeni de bulunmamaktadır.

Yazıcı’nın, bu yönde bir bilginin kendisine ulaşmasının hemen ardından 10 Mayıs 2011 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Sayın Bakan’ın avukatı aracılığıyla yapılan suç duyurusunda, ’Savcılığınızca yapılacak tahkikat neticesinde, bahse konu e-posta adresini kullanan gerçek bir kişinin olup olmadığı, yoksa müvekkilimin ismini kullanarak şikayete konu e-postayı gönderen şüpheli veya şüphelilerin tespitiyle Türk Ceza Kanunu’nun eylemlerine uyan maddeleri gereğince cezalandırılmalarını talep ediyoruz’ denilmiştir.

Yazıcı’nın, konunun takipçisi olacağının, siyasi amaçlarla kullanıldığı açık olan bu sahtekarlığı açığa çıkarmak için hukuksal bütün yolları kullanacağının bilinmesini isteriz. Kimin tarafından gönderildiği dahi bilinmeyen bir e-maili siyasi amaçları için kullananları, bundan bir rant beklentisi içinde olanları, bu sahtekarlıktan çıkar elde etmeyi umanları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Kılıçdaroğlu: 'Torpil talebi' bir bakandan

Yarımağan: Öyle bir mail hatırlamıyorum

İŞTE O E-POSTA

İşte o mail

Habertürk Gazetesi de ÖSYM Başkanı Ali Demir'e gönderilen o maili yayınladı bugün. Mail şöyle:

 ''Ali Bey, merhabalar.

Öncelikle benim size her konuda destek olucağımı bilmeniz isterim.

Benim çok sevdiğim bir yiğenim var.. bu kızımızın tek hedefi doktor olmaktır..Ama alt yapısı zayıf olduğu için.. aşırı psikolojik depresyona girdi ve bu durum hem ailesini hemde dayısı olarak beni çok üzüyor..benim sizden tek istediğim bu kızımızın bu önümüzdeki (ygs ) ve ( lys ) sınavlarında başarı elde edip İstanbul içinde bir tıp fakültesine yerleşmesini sağlamaktır.Sizden bu yardımınızı esirgememenizi rica ediyorum. Bu konuda yardımınızı bekliyorum.

Selamlar

Hayati Yazıcı''

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Akar, helikopter kazasına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti