Bakanlık'tan Gaziler Günü için duygulandıran klip

Bakanlık'tan Gaziler Günü için duygulandıran klip

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, 19 Eylül Gaziler Günü için Kore'de, El-Bab'da, 15 Temmuz'da ve terörle mücadelede gazi olanların buluştuğu bir video klip paylaşıldı

18 Eylül 2018, Salı 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir video klip hazırlandı. 

Klip için Kore'de, El-Bab'da, 15 Temmuz'da ve Bingöl'de vatanın muhafazası için canlarını ortaya koyan gaziler bir araya geldi.

'GERİ DÖNMEYİ HİÇ DÜŞÜNMEDİK'

Klipte yer alan gaziler aynı ruhla; vatan, millet, bayrak aşkı ve iman şuuru ile farklı yer ve tarihlerde yaralandıklarını, geri dönmeyi hiç düşünmediklerini belirtti ve o anları anlattı.

Demokrasi destanının yazıldığı 15 Temmuz günü Genelkurmay Kavşağı'nda yaralanan gazi Ayşe Emine Özyiğit, o gün her şeyi göze aldığını belirterek, "Hiçbir şeyi düşünmedik, korkmadık, tek amacımız vatanı kurtarmaktı. Bu ruh başka." ifadelerini kullandı.

'CANIMI BİLE VERİRİM'

Aynı gün vatan için meydanlarda mücadele veren 15 yaşındaki gazi Muhammed Emin Birgün ise "Canımı bile veririm, ne canlar verildi bu vatan için. Sonuçta bu vatanın ekmeğini yiyoruz." sözleriyle duygularını aktardı. 

Beş yıl önce Bingöl'de gazi olan Yavuz Papağan, Çanakkale ruhuna vurgu yaparak, "Çanakkale'deki dedelerimiz nasıl mücadele veriyorsa bugün bizler de Güneydoğu'da, El-Bab'da, Afrin'de, 15 Temmuz'da aynı ruhla canımızın derdine düşmeden ülkemizi nasıl kurtarırız, bu düşüncedeyiz." dedi.

'ŞEHİT ARKADAŞLARIMIN ÖCÜNÜ ALMAK BANA NASİP OLACAKTI'

Klipte El-Bab operasyonunda 16 silah arkadaşı şehit, kendisi gazi olan Hasan Karaman'ın, "Harekata giderken çok mutluydum çünkü şehit olan arkadaşlarımın öcünü almak bana nasip olacaktı." ifadeleri de yer aldı. 

Türk bayrağından hiçbir zaman ayrılmadığını, gittiği her yerde bayrağı onurla taşıdığını söyleyen 88 yaşındaki Kore Gazisi Osman Yaşar Eken ise "Bugün ben, yarın başkası, bayrak taşınacak, yere inmeyecek." sözleriyle duygularını dile getirdi. 

Eken, yanından bir an bile ayırmadığı ay yıldızlı bayrağı, 15 Temmuz'da gazi olan Muhammed Emin'e teslim etti.

Klip, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Vatan, millet ve bayrak aşkıyla yazılan destanlar geri dönmeyi asla düşünmeyen kahramanların eseridir. Tüm gazilerimize şükranla." mesajıyla son buldu. 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnternet'te akıl sağlığını korumanın 10 yolu!