Bakıcı ararken tecavüzle suçlandı

Bakıcı ararken tecavüzle suçlandı

29 Ekim 2009, Perşembe 16:23
A A
Bakıcı ararken tecavüzle suçlandı

Darıca’da yatalak eşine bakacak yatılı kadın ararken, iş başvurusu için gelen ve parada anlaşamadığı genç kızın daha sonra tecavüze uğramasıyla başına gelmedik kalmayan ve mahkeme tarafından serbest bırakılan 45 yaşındaki Yılmaz Çolak, iyi niyetinin kurbanı olduğunu, tecavüz olayıyla hiç bir ilişkisi bulunmadığını söyledi.

 Geçimini bin 200 TL maaşla şoförlük yaparak sağlayan ve yatalak hasta olan eşine bakacak kimsesi olmadığını söyleyen Yılmaz Çolak, bier gazeteye ilan verdiğini doğrulayarak, “İlan üzerine Adapazarlı olduğunu ve adının Zeynep olduğunu sölyeyen genç kız geldi. Daha sonra gerçek adının Rukiye Ö. olduğunu öğrendiğim bu kişiye en fazla ayda 500 TL verebileceğimi söyledim. O ise bin dolar istedi. Ben o kadar maaş alamadığımı söyledim” diyerek bundan sonraki gelişmeleri şöyle anlattı:

“Parada anlaşamayınca ben ona Adapazarı’na geri dönmesi için otobüs biletini bile cebimden aldım. Cebine de harçlık koydum. Sonra beni telefonla defalarca aradı. Kendisine iş bulmamı istedi. Ben reddettikçe o beni arıyordu. Yeniden geldiğinde Eskihisar’a doğru giderken, daha önceden mahalleden tanıdığım ve samimiyetim olmayan G.Ç. bizi gördü. Onunla biraz sohbet edince durumu anlattık. O da Rukiye’ye iş teklif etti. Rukiye kabul edince onlar ayrıldılar. Bir daha görmedim. Sonra gelip polisler beni de aldı. Bu olayda hiç bir suçum yok. Meğer hem tecavüze uğıramış hem Bayramoğlu’nda erkeklere pazarlanmış. Bunları karakolda ve mahkemede öğrendim. İyi niyetimin kurbanı oldum.”

Mahkemenin kendisini serbest bıraktığını, Rukiye Ö.’nün de kendisinin bir suçu olmadığını söylediğini belirten Yılmaz Çolak, “Diğer kişi tutuklandı. Ama ben de rezil oldum. İşimi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldım” diye konuştu.

Murat ÇALTEPE/DARICA (Kocaeli), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.