Bakımlı elleri için oje sürmenin ipuçlarını öğrenin

Bakımlı tırnakları ve bakımlı eller kadınları daha zarif gösteren önemli bir unsur. Her kadın için güzel ve bakımlı görünmenin bir parçası da elbette ojedir. Oje ellerin ve tırnakların daha dikkat çekici ve alımlı hale gelmesine imkan verir. Peki oje nasıl sürülür? Harika görünen tırnaklar için yenilikçi ve kolay oje sürme teknikleri nelerdir? Güzel görünen tırnaklar için bu önerilere kulak verin.

09 Haziran 2021, Çarşamba 14:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günümüzde birçok farklı model altında oje çeşitleri bulunur. Her ne kadar oje modelleri tırnaklar üzerinde güzel bir görünüm verse dahi, sürmesi ve hazır hale gelmesi pek kolay değildir. Tabii bunun için ayrıca oje sürme konusunda bazı teknik yöntemler de bulunur.Oje Nasıl Sürülür?

Oje Nasıl Sürülür?

Oje sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli ve ilk husus rengidir. Çünkü her oje rengine bağlı olarak farklı biçimlerde sürülür. Örneğin kırmızı gibi dikkat çekici renkler kullanırken, mutlaka ilk olarak saydam bir oje katı geçmek gerekir. Aksi takdirde oje çıkarırken parmakların her yerine bulaşır. Genel olarak ise 3 fırça darbesi ile oje sürmek gerekir. İlk darbe tırnağın ortasına, daha sonra sağ tarafı ve sol tarafına sürülür. Böylece kolayca ve güzel bir görünüm altında oje tırnaklarda hazır hale gelir.


 

Kolay Oje Sürme Teknikleri Nelerdir?

Kolay Oje Sürme Teknikleri Nelerdir?

Kolay oje sürme tekniklerinin en önemli yanı, oje fırçasının kullanılmasıdır. Özellikle ojeyi fırçaya alırken ne çok ne de az alınmalıdır. Daha sonra yeterli miktarda, fırça üzerinde yer alan oje tırnağın tam ortasına sürülmelidir. Tabi bunu yaparken akıldaki bütün düşüncelerden arınmak, daha kolay ve hızlı şekilde oje sürme imkanı tanır.

 Oje ne kadar sakin bir şekilde sürülürse, taşırma durumu bir o kadar azalır. Derneğin orta kısmına tek seferde çekim yaptıktan sonra, aynı şekilde sağ ve sol tarafa gerçekleşmelidir. Özellikle genel olarak üç seferde ojenin bitirilmesi, çok daha güzel bir görünüm yakalanmasını sağlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde tırnak güçlendirme: Tırnak güçlendirmek için kür tarfileri