Balayından sonra mutlaka yapılması gereken 5 şey

Büyük aşkınızla evlendikten sonra yapacağınız ilk şey balayına çıkmaktır. Rüya gibi balayının ardından normal yaşantınıza döndüğünüzde birkaç önemli detayı aradan çıkarmanız gerekiyor. İşte balayından sonra ilk iş olarak yapmanız gereken şeylerin küçük bir listesi...

10 Mayıs 2021, Pazartesi 11:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- ORGANİZASYON FİRMASIYLA YENİDEN GÖRÜŞÜN

1- ORGANİZASYON FİRMASIYLA YENİDEN GÖRÜŞÜN

Düğün gününüzde en az sizin kadar çabalayan organizasyon firmanızla iletişime geçmeniz ve ufak bir teşekkür etmeniz, hayatınızdaki en önemli günü yeniden yad etmenizi sağlayabilir.

2- GELİNLİĞİNİZİ SAKLAYIN

2- GELİNLİĞİNİZİ SAKLAYIN

Gelinlik her zaman giyebileceğimiz bir kıyafet değil. Üstelik anlamı ve hatırası da var. Bu nedenle balayından sonra gelinliğinizi öncelikli olarak kuru temizlemeye verin. Ardından zarar görmesini engellemek için giysi çantasında nemsiz bir yere asarak saklayabilirsiniz.

3- TEŞEKKÜR MESAJLARINI UNUTMAYIN

3- TEŞEKKÜR MESAJLARINI UNUTMAYIN

Düğüne katılan tüm misafirlerinize minnettarlığınızı göstererek bu özel günde sizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür etmeniz gerekiyor. Sosyal medyadan toplu olarak ya da tek tek mesaj atabilirsiniz.

4- HEDİYELER

4- HEDİYELER

Düğün hediyelerinizi açarken iade etmeniz veya değiştirmeniz gerekenlerin bir listesini hazırlayabilirsiniz. Daha önce sizde olan mutfak eşyaları, odanızın dekorasyonuna uymayan nevresim takımları ve diğerleri değiştirilebilir ve yerlerine ihtiyacınız olan ürünleri seçebilirsiniz. Değişimler için kısıtlı bir zaman olduğunu unutmamalı ve elinizi çabuk tutmalısınız.

5- KİMLİK DEĞİŞİMİ

5- KİMLİK DEĞİŞİMİ

Evlendikten sonra kimliğinizi değiştirmeniz gerekiyor. Hayat arkadaşınızla derhal nüfus müdürlüğünün yolunu tutun. Aynı değişim işlemlerini banka kartlarında, pasaportunuzda, ehliyetinizde ve diğer resmi kurumlarda da uygulamanız gerekiyor. Tabii sosyal medyayı da unutmayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandemide ilişkimizi nasıl koruyacağız? Uzmandan 'evcil hayvan' tavsiyesi