Balbay Ankara'ya sevk edilecek

Ergenekon davasında 34 yıl 8 ay hapse mahkûm edilen gazetemiz yazarı ve CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay, Silivri Cezaevi'nden, Ankara Sincan 1 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edilecek. Balbay'ın talebi üzerine gerçekleşecek sevk işleminin tarihi ise, güvenlik nedeniyle gizli tutulacak

15 Ağustos 2013, Perşembe 19:17
A A

Ergenekon davasında, 4 yıl 164 gündür tutulu olan Balbay, Silivri 1 No’lu Cezaevi B-3 koğuşunda, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen gazeteci Tuncay Özkan ile birlikte kalıyordu.

Balbay, davanın kararının açıklanmasının ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne başvurarak, ikametgah adresinin Ankara olması nedeniyle, ailesi ve çocuklarının kendisini daha kolay ziyaret etmesi için nakil talep etti.

Balbay’ın nakil talebi kabul edildi ancak henüz kendisine resmi bir yazı tebliğ edilmedi.

Balbay, kendisine resmi yazı ulaşınca, Sincan’a sevk edilecek. Milletvekili olan Balbay’ın güvenliği nedeniyle sevk işleminin tarihi açıklanmayacak.


CUMHURİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.