Balbay'dan vefa örneği

Zahit Alüminyum kurucusu Zahit Balbay, 1983 yılında telefonu bile olmayan atölyesine ilk işi getiren mimar Naime Köker’i 35 yıl aradan sonra bularak tesislerinde konuk etti

15 Nisan 2018, Pazar 00:27
A A
İLK 100 FİRMA ARASINDA

Türkiye’nin en parlak 100 şirketi arasında bulunan Zahit Alüminyum A.Ş. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetini sürdürüyor. Zahit Alüminyum A.Ş.’nin kurucusu Zahit Balbay, 1983 yılında telefonu bile olmayan 32 metrekarelik atölyesine ilk işi getirerek kaderinin dönmesine neden olan Kahramanmaraşlı Mimar Naime Köker’i tam 35 yıl aradan sonra bularak, tesislerinde konuk etti.

ESKİLERİ YÂD ETTİLER

Zahit Alüminyum A.Ş. tesislerindeki buluşma, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Küçük atölyesine ilk işi getiren Mimar Naime Köker’i, şirketinin ikinci kuşak temsilcilerinden kızı Elif Balbay Öz ile kapıda karşılayan Zahit Balbay, uzun uzun sohbet etti. Mimar Naime Köker ile yıllar öncesini yâd eden Zahit Balbay, fabrikasının tüm birimlerini gezdirerek, üretimleri hakkında bilgi verdi.

■ ADANA/İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.