Balbay Silivri Cezaevi'nde

Balbay Silivri Cezaevi'nde

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay uzun süre tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi'ne ilk kez ziyaretçi olarak geldi. Balbay, Silivri Cezaevi'nde koğuş arkadaşı Tuncay Özkan ile hapishane arkadaşları Hikmet Çiçek, Turan Özlü ve Deniz Yıldırım'ı ziyaret ediyor

20 Aralık 2013, Cuma 10:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saat 09.00'da Silivri Cezaevi'ne önüne gelen Mustafa Balbay, kısa bir süre cezaevine dışarıdan bakarak inceledi. Balbay burada gazetecilere ziyaretiyle ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Duruşma salonlarına girdiklerinde bir gün direksiyonun dışarı kırılacağını söylediğini ifade eden Balbay, "O gün geldi. O günün herkes için gelmiş olmasını istiyorum. Gerçekten içim buruk olarak giriyorum" dedi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13712","13712","201312","13712-88101.jpg","1", "0","Balbay Silivri Cezaevi'nde");

'KAPIYI YÜZLERİNE KAPATIYOR OLMANIN HÜZNÜ OLACAK'

Geçmişte hukukun herkese lazım olduğunu çok defa söylediğinin altını çizen Mustafa Balbay, "Ben şuanda bu ziyarete giderken hem bu kapıların açılmasını diliyorum hem de içeriye tartışmalı şekilde suçluluğu kesinleşmemiş hiç ki ifadelerini kullandı.

Balbay yaşadığı duyguyu ise "İçeriye gireceğim ama kapıyı yine yüzlerine kapatıyor olmanın hüznü tabiki olacak. Artık Türkiye'de şuanda yaşadığımız ortamın ve güncel gelişmelerin ışığında hukukun herkese lazım olduğunu anladıklarını düşünüyorum" şeklinde anlattı. Mustafa Balbay ziyaretini Basın Konseyi Üyeleri'yle birlikte gerçekleştireceğini belirtti.

UZUN SÜRE SİLİVRİ'DE KALDI

Mustafa Balbay geçtiğimiz 9 Aralık'ta tahliye edildi. 6 Mart 2009 yılında tutuklanan Balbay, 4 yıl 167 gün Silivri Cezaevi'nde tutuklu kaldı. Balbay, ikametgâh adresinin Ankara olması, ailesi ve çocuklarının kendisini daha kolay ziyaret etmesi için 22 Şubat 2013'te Silivri Cezaevi'nden Ankara Sincan F Tipi Cezaevi'ne nakledildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Teoman Sancar'a tuzak çözüldü: Klimadaki kamera