Balık ağına ayı takıldı!

Kastamonu'nun Cide İlçesinde, denize ağ atan balıkçılar, yakaladıklarının ayı olduğunu fark edince paniğe kapıldılar

29 Ekim 2009, Perşembe 13:31
A A

Balıkçılar ağı panikle denize atınca, ağlardan kurtularak kıyıya çıkan ayı ormanlık alana kaçtı. Balıkçı Rafet Bayramoğlu, dün gece, Bartın’dan gelen arkadaşları ile birlikte kendisine ait ’Bayramoğlu’ adlı teknesiyle balık avlamak amacıyla denize açıldılar.

Bir süre tekne ile giden balıkçılar, kıyıya yakın yerde oluşan yakamozu balık sürüsü zannederek bu yöne doğru hareket ettiler. Kıyıya yaklaştıklarında da bölgeyi ağlarla çeviren Bayramoğlu ve arkadaşları, beklemeye başladılar.

'CANINI KURTARAN KAÇSIN'

Daha sonra ağları tekneye çıkarmaya çalışan ve ağın ağır olmasından dolayı çok fazla balık yakaladıklarını tahmin eden balıkçılar, yakaladıklarının ayı olduğunu fark edince paniğe kapıldılar. Ayının içinde bulunduğu ağı denize atan balıkçılar, hızla bölgeden uzaklaştılar.

Ağdan kurtularak kıyıya çıkan ayı ise ormanlık alana kaçtı. Ayının, kıyıda yemek için balık yakalamaya çalıştığı tahmin ediliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.