Balık bollaştı, fiyatlar aynı kaldı

Balık bollaştı, fiyatlar aynı kaldı

Havaların mevsim normallerinin üzerinde sıcak gitmesi nedeniyle Karadeniz'de dibe kaçan palamut son yağışlarla birlikte biraz yukarıya çıkınca balıkçıların yüzü güldü. Marmara ve Karadeniz'de yakalanan balıklarla tezgahlar dolarken fiyatlarda değişiklik olmadı. Palamutun tanesi 10, hamsinin kilosu ise 8 TL'den satılıyor

23 Eylül 2014, Salı 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kocaeli’nin Karadeniz’e sahili olan Kefken ve Bağırganlı bölgelerindeki balıkçı limanlarından denize açılan tekneler son yağışlarla yüzeye doğru yaklaşan palamut, hamsi ve istavrit ile dolu olarak dönüyor. Tezgahlarda çeşit bolluğu yaşandığını belirten balıkçı Murat Şahin, şöyle konuştu:

"Bugünlerde tezgahlarda palamut, hamsi ve istavrit bolluğu var. Palamut tanesi 10 TL. Önümüzdeki günlerde palamutun fiyatı daha da aşağı düşecektir. Şu anda vatandaşın balığa ilgisi yoğun."

Tezgahlarda balık bolluğu bulunduğunu ve balık tüketmenin tam zamanı olduğunu belirten Kemal Bineklioğlu, şu anda palamut akını görüldüğünü, tüm tezgahlarda palamut bollaştığını ifade ederken "700-800 gram ağırlığındaki palamutları 10 TL’ye satıyoruz. Bu rakamlar önümüzdeki günlerde çok daha aşağıya inecektir. Her geçen gün balık bereketi artıyor" dedi.

İzmit Balık Pazarında bugünkü balık fiyatları şöyle:

Mezgit kilosu 8 TL, sardalya kilosu 7 TL, tekir kilosu 10 TL, hamsi kilosu 8 TL, istavrit kilosu 15 TL, palamut tane 10 TL, levrek tane 7 TL, çipura tane 7 TL.

Orhan UZUN/İZMİT(Kocaeli), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İş insanı Sabahattin Seven: Türkiye’ye katkı sağlamaya devam edeceğiz