Balık etli ve kilolu kadınlar için fotoğraflarda doğru poz vermenin püf noktaları

Fotoğraf çektirirken nasıl poz vereceğimizi bilmek, verdiğimiz pozlarda daha zayıf, daha hoş ve alımlı gözükmek istiyoruz ancak bunun nasıl sağlayacağımız konusunda pek bir fikrimiz yok. Gelin kusurlarımızı en kolay şekilde kapatıp harika fotoğraflar verebilmenin sırlarını hep birlikte öğrenelim...

24 Ağustos 2018, Cuma 15:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
Arkanızı dönün

Arkanızı dönün

Poz verirken hafifçe arkaya dönün ama bir yandan fotoğraf makinesine bakmaya devam edin. Ellerinizi kalçalarınızın iki yanına koyarsanız kıvrımlarınızı çok daha doğru bir şekilde vurgulamış olursunuz.

Ağırlığınızı tek tarafa verin

Ağırlığınızı tek tarafa verin

Hafif yana dönün ve ağırlığınızı bir tarafa doğru verin. Bunu yaparken bir yandan da ağırlığınızı verdiğiniz taraftaki ayağınızı öne atın. Bu duruş vücudunuzun güzelliğini vurgular.

Kendinizi öne itin

Kendinizi öne itin

Özellikle portre fotoğrafı çektirirken düz durmayın, bedeninizi birazcık öne verin. Bu omuzlarınız daha az düşük görünmesine ve yüz bölgenizdeki gıdı gibi fazlalıkları saklamanıza yardımcı olur.

Sırtınızı düz tutun

Sırtınızı düz tutun

Eğer oturarak poz verecekseniz kaykılmayın. Mutlaka sırtınızı düzleştirerek oturun. Bu hem daha havalı ve özgüvenli hem de daha zayıf görünmenizi sağlar.

Göbeğinizi saklayın

Göbeğinizi saklayın

Özellikle oturarak ve önden poz veriyorsanız göbeğiniz çok fazla göze batabilir. Bunu engellemek için otururken bir yana doğru eğilin, bacaklarınızı öne ve yana doğru uzatın ve elinizi eğildiğiniz tarafa doğru uzatın.

Kamufle etmeyi bilin!

Kamufle etmeyi bilin!

Çok popüler olan omzumuzun üstünden bakma pozu bel ve sırt çevresindeki fazlalıkları vurgulayabilir. Buna engel olun ve bu pozu fotoğrafta görüldüğü gibi vermeye çalışın.

Kalçalarınızı vurgulayın

Kalçalarınızı vurgulayın

Poz verirken biraz öne doğru eğilip kalçalarınızı dışarı doğru çıkarırsanız kıvrımlarını çok doğru bir şekilde vurgulamış olursunuz.

Bacaklarınızı açık tutun

Bacaklarınızı açık tutun

Bacaklarınızı ayırarak poz verirseniz daha zayıf görünürsünüz. Çünkü bacaklar arasında mesafe olması bacakların ince olduğu algısı yaratır.

Kolların önemi

Kolların önemi

Poz verirken kollarınız tutma biçiminiz onları daha ince gösterecektir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tatlı krizinin 6 nedeni ve tatlı krizini önlemenin yolları