Balıkçılar hamsiyle döndü

Fırtına ve kar yağışı nedeniyle 20 gündür balık avından elleri boş dönen balıkçılar, havaların ısınmasıyla yeniden denize açıldı. Karadeniz'in önemli limanlarından Akçakoca'da denize açılan balıkçılar tuttukları hamsi, mezgit ve barbunla döndü


 

18 Şubat 2017, Cumartesi 19:01
A A
Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, Karadeniz'deki avlanmayla tezgahlarda çeşitliliğin yaşandığını söyledi. Karakaş, şunları söyledi:

'20 LİRADAN AŞAĞI BALIK YOK'


"Havalar açmasıyla hamsi, istavrit ve barbun az da olsa tezgahlara gelmeye başladı. Az miktarlarda olduğu için fiyatlar da kendini belli ediyor. Şu an tezgahlarda 20 liradan aşağıya satılan herhangi bir balık yok. Hava açınca balık çeşitleri gelmeye başladı. Fiyatlar yüksek, böyle devam edecektir. Fiyatların ucuzlayacağını düşünmüyoruz."Tezgahlarda, hamsi ve istavritin kilosu 20, barbun 30, çiftlik balıklarından somon ve çupra 20, alabalık tane 3, levreğin tanesi 12 liradan satılıyor. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.