Balkon çiçekleri kışa nasıl hazırlanır?

Bahar ve yaz aylarında balkonda severek baktığımız çiçekler, kışın donmaması için kış ayına hazırlanması gerekir. Peki, balkon çiçekleri kışa nasıl hazırlanır? Balkon çiçekleri kıştan nasıl korunur? Balkon çiçeklerini kışa hazırlama yöntemleri haberimizde.

28 Kasım 2020, Cumartesi 17:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bahçe ve balkon çiçekleri bütün yaz rengarenk çiçekler açıyor ve bir sonraki yaza tekrar sağlıklı bir şekilde yaşaması için kışın olabildiğince iyi koruyup doğru bakımlarının yapılması gerekiyor. Peki, balkon çiçekleri kışa nasıl hazırlanır? Balkon çiçekleri kıştan nasıl korunur? Balkon çiçeklerini kışa hazırlama yöntemleri haberimizde.


Balkon çiçekleri kışa nasıl hazırlanır?

Balkon çiçekleri kışa nasıl hazırlanır?

Yaşadığınız yer kışın en fazla ne kadar soğuk oluyor öğrenmelisiniz. 

Bitkinizin hangi tür olduğunu ve o türün kışın en fazla kaç derece soğuğa dayanacağını öğrenmelisiniz.


Diyelim ki bölgeniz kışın en fazla -8 C derece soğuk oluyor. Bitkiniz ise en fazla -5 C derece soğuğa uygun ise sorun yok. Çünkü uzun yıllar boyunca kaydedilmiş rekor soğukluk -8C derecedir. Her yıl o kadar soğuk olmaz. Meteorolojiyi takip ederek don olayı olacak günlerde o bitkiyi sadece naylonla sarmanız yeterli olur.


-10 C derece ve daha soğuk havalarda, kış soğuklarına dayanıklılığı en fazla -7 C dolaylarında olan bitkiler hasır vs. şeylerle sarılarak korunabilir.


Bitkinizin dayanıklılığı az ise kış soğuğundan korumak için bitkiyi kapalı bir mekana almak zorunda kalabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Avokado çekirdeği nasıl filizlendirilir?