Balkonda kurban kesene bin 12 lira ceza

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, balkonda kurban kesen vatandaşa, Çevre Kanunu'na aykırı hareket ettiği gerekçesi ile bin 12 TL ceza uyguladı. Ancak görüntüdeki kurbanı kesen kişinin kasap olduğu ortaya çıktı. Ev sahibi kadın "Yalnız yaşıyorum. Cezayı damatlarım ödeyecek" dedi

18 Ekim 2013, Cuma 11:09
A A
Balkonda kurban kesene bin 12 lira ceza

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurban Bayramı boyunca hayvan kesimleri sırasında çevrenin kirlenmemesi ve kötü kokuların önlenmesi için çalışan denetim ekipleri, Çevre Kanunu'nu ihlal eden işletmelere ve vatandaşlara ceza uyguladı. Denetimler sırasında ilginç olaylar da yaşandı.

>>>8. KATTA KURBAN KESİP DERİSİNİ YÜZDÜ

Bakanlık, Adana'da, gelen şikayetler üzerine bir evin balkonunda kurban kesen vatandaşa ceza uyguladı. Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nın üçüncü günü, Adana Yeşilyurt Mahallesi Cemil Kara Apartmanı'nın 8. katında balkonda kurban kesen vatandaşa bin 12 TL cezai işlem uyguladı. Bakanlık, Kurban Bayramı süresince belediyeler tarafından kurulan ve izin alınmış yerler dışında kesim yapan ve gerekli kurallara uymayarak çevreyi kirleten kişilere bin 12 TL ceza, işletmelere ise 40 bin 636 TL ceza kesti.

Balkonda kurban kesen kişinin ise kasap olduğu, cezanın ise ev sahibi kadına kesildiği ortaya çıktı.

KURBANI KESEN KASAPMIŞ

Apartman dairesinin kapısını açmadan gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve adını açıklamayan kadın, eşinin TEDAŞ'tan emekli olduğunu, yıllar önce hayatını kaybettiğini ve evde yalnız yaşadığını söyledi.

DAMATLAR ÖDEYECEK

Kasabın kurbanlık koyunu apartmanın bahçesinde kestikten sonra eve çıkartıp etini balkonda parçaladığını iddia eden kadın, itiraz etmeyeceğini söylediği cezayı ise 3 damadının kendi arasında para toplayarak ödeyeceğini belirtti.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...