Balmumu heykelinden makas aldı

Balmumu heykelinden makas aldı

09 Kasım 2013, Cumartesi 19:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkücü İbrahim Tatlıses, öğleden sonra eşi ve çocuklarıyla birlikte; Harran Kapı Mahallesi’nde Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve içerisinde eski enstrümanlar ile Şanlıurfalı müzik adamlarının bal mumundan heykellerinin bulunduğu İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi’ne geldi

Müzenin açılışı için düzenlenen törene katılan Tatlıses, gelişi sırasında kendisini yakından görmek isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Zılgıtlarla karşılanan Tatlıses’e dokunmak isteyenler zaman zaman izdihama neden oldu.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’nın müzik kenti olduğunu belirterek kentle bütünleşmiş müzik adamlarına Tatlıses’in adı verilen müze ile vefa borçlarını ödemeyi amaçladıklarını söyledi. Fakıbaba konuşmasının ardından müzenin açılış kurdelesini Tatlıses ile birlikte kesti. Açılışın ardından Tatlıses, eşi Ayşegül, kızı Elif Ada ve oğlu Ahmet ile birlikte müzeyi gezdi.

İbrahim Tatlıses, balmumundan yapılmış heykelinin kendisine benzemediğini söyledi.

Balmumu heykelinin yanağına makas alıp öpücük veren Tatlıses, daha sonra müze önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Çok duygulandığını ifade ederek gözyaşı döken Tatlıses şunları söyledi:

"Sevgili kardeşlerim, bugün bu yağmurun altında beklemeniz beni ihya etti. Bereketimle gittim, bereketimle geldim. Hiçbir zaman kafanızı öne eğdirmedim. Her zaman Urfa’nın ismini dünyaya tanıtmak istedim. En sonunda beni müzelik yaptınız, sizlerden Allah razı olsun. Burası benim 17-18 yaşında gelip çay içtiğim, Kazancı Bedih ile Seyfettin Sucu’yu dinlediğim rahmetli kahveci Yasin Usta’nın yeridir. Kimin aklına gelirdi, gün gelecek, gün gidecek 30 sene sonra İbo şöhret olacak, burada adına müze açılacak. Aklınıza gelir miydi? Benim gelmezdi. Demek ki hiçbir şey yapılmaz diye bir şey yok. Ben sizleri, Urfamı, toprağımı çok seviyorum.

Buraya eşimle dostumla ve en son numaram Elif hanımla birlikte geldim. Yanımda ilk numara Ahmet ve son numara Elif Ada’yla müze açılışına geldim. Hiçbir şeyi inkar etmem; ben ciğerci Ahmet’in oğluyum. Benim hiç burnum havaya, kafam da kaf dağına gitmez. Ben her zaman ayağınızın dibindeyim. Ben mağarada doğduğumu söylediğimde herkes ’Bundan bir şey olmaz’ demişti. O zaman ben ’Urfa’da Oxford vardı da ben mi okumadım?’ demiştim. Şimdi çocuklar gençler çok şanlısı annenizin, babanızın kıymetini bilin."

HABER: Ali LEYLAK / DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aleyna Tilki: Beni dünya starlarından ayıran şey Konya’da doğmam