Bankadaki işini bırakıp tostçu oldu! Şimdi kendi işinin patronu

Eskişehir'de yaşayan Emre Yücel, bankadaki işini bırakarak çocukluk hayali olan tostçu dükkanını açtı. Azmi sayesinde kendi işinin patronu olan Emre Yücel "Bir işi hakkıyla yaparsan kesinlikle başarıya ulaşmak mümkün" dedi

26 Ekim 2018, Cuma 13:05 Son Güncelleme:
A A

28 yaşındaki Emre Yücel, 2 yıl boyunca bir bankada çalıştı. Genç girişimci Emre Yücel, yıllardır tost üzerine bir işletme açmak istiyordu. Çocukluğundan beri aklında tostçuluk yapmak olan Emre Yücel, bankadaki işinden ayrılarak yaklaşık 1-1,5 yıl önce bir tost işletmesi açtı. Dükkanını ilk açtığı zamanlarda günde 15 tost satabilen Emre Yücel, şimdilerde ise ortalama 80 ila 100 arası tost satıyor.

Bankadaki işini bırakarak hayalinin peşinden giden Emre Yücel, genç girişimcilere de örnek oluyor.

Konuyla ilgili önüne çıkan ilk fırsatı değerlendirdiğini söyleyen Emre Yücel, "Aslında yıllardır aklımda olan bir şeydi. Bankada çalışırken kendi işimi yapma isteği hat safhalarda oluşmaya başladı. Bulduğum ilk fırsatı değerlendirerek 1-1,5 yıl önce bu dükkanı açtım. İlk aşamada birçok kişinin 'Neden tost?' sorusuyla karşılaştım. Birçok alternatif var etrafta. Ancak tost; klasikleşmiş bir ürün olduğu için satışında zorlanmayacağımız, pratik olan, yapılması kolay olan, doyurucu olan ve çok fazla seçeneğin sunulabileceği bir ürün. Çocukluktan beri kendi işimi kurmaya dair sevda zaten vardı. Bu da tost üzerineydi. Bu şekilde gerçekleştirmiş olduk. Gördüğümüz ilgi de gayet güzel" dedi.

'ÇOĞU KİŞİNİN DÜŞÜNDÜĞÜNDEN BAŞARILI OLDUM'

'ÇOĞU KİŞİNİN DÜŞÜNDÜĞÜNDEN BAŞARILI OLDUM'

Seçtiği sektörde çoğu kişinin düşündüğünden başarılı olduğunu belirten Emre Yücel, "İlk başta takım elbise ile görev yaparken sucuk, kaşar kokularıyla birlikte ürün sunmak, böyle bir sektöre girmek hem gülümsetti hem de gereksiz gibi bulundu. Banka daha rahat bir iş yeriymiş gibi biliniyor sonuçta. Tabii ki kolaylıkları, zorlukları var ama kendi işinin olması, bu şekilde talebin de olduğu bir sektöre girilmiş olması herkesin düşüncesinin yanlış çıktığının kanıtı oldu" diye konuştu.

'OLMAZ, ETMEZ' DEDİLER AMA...

'OLMAZ, ETMEZ' DEDİLER AMA...

Farklı sektörlerde iş hayali kurmak isteyen girişimcilere korkmamaları gerektiğini aktaran Emre Yücel, "Yakınlarından destek alamamaları çok mümkün. Genelde yakınları hep 'Olmaz, etmez, bu iş tutmaz' tarzında olumsuz düşünceler aşılayacaklardır. Buna eminim, benim başıma hâlâ geliyor. Bu durumla karşılaşmak zaten net bir şey. Hiç kimse kolay bir işte başlayıp mücadelesini kolay bir şekilde ilerletemiyor. Kesinlikle bu ön yargıları yıkmak için, onlara haksız çıktıklarını düşündürtmek için bunları hayata geçirip uygulamaları gerekir. Korkulacak, zor bir durum zaten yok. Bir işi sırasıyla, hakkıyla yaparsan kesinlikle başarıya ulaşmak mümkün" ifadelerini kullandı. 

Son olarak 30 çeşit tost yaptığını ve geleceğe dair yapmak istediklerini anlatan genç girişimci Emre Yücel şunları söyledi:


"Alışılagelmiş tost ve tostçulardan farklı olarak çeşitlerimizi biraz daha artırdık. 30'un üzerinde tost seçeneği ve bunun yanında sandviç çeşitleri de sunuyoruz. Tabii öğrenci arkadaşları da unutmayıp web sitemizden verdikleri online siparişlerde içeceklerini ücretsiz hale getiriyoruz. Müşterinin gelmesini beklemek zaten saçma olur. Giden müşterinin bir daha geleceğinden emin olmak lazım. Bu şekilde düşünmeyen açmasın. Hatta hiçbir işe girişmesin. Bir marka oluşturduk. Hedefimiz bu marka ile ülke genelinde franchising bayilikler vererek Türkiye'nin, en başta Eskişehir'in tost markası olmak."


İHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.