Banksy Venedik'te tezgah açtı

Banksy, herkesin bildiği ama kimsenin tanımadığı dünyanın en ünlü sokak sanatçısı Venedik’te polis tarafından kovuldu. Venedik Sanat Bienali’nin başladığı günlerde, Bienal'e hiç davet edilmemiş olmasına da atıfla sokakta bir resim tezgahı kuran Banksy, Venedik polisi tarafından izni olmadığı gerekçesiyle kovuldu

23 Mayıs 2019, Perşembe 22:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Venedik halkını isyan ettiren devasa turist gemilerinin lagünden geçişini yağlı boya tablo resimlerle yorumlayan Banksy, yine gizemli kimliğini koruyarak olan biteni Instagram üzerinden bir video ile paylaştı.


'HİÇ DAVET EDİLMEDİM'

'HİÇ DAVET EDİLMEDİM'

Banksy, Venedik’in ünlü San Marco meydanından kovuluşunu “Venedik Bienali’ndeki tezgahımda sergilerken. Dünya’nın en büyük ve prestijli sanat etkinliği olmasına rağmen, nedense, hiç davet edilmedim” yorumuyla paylaştı.


'GERİLLA SANATÇI'

'GERİLLA SANATÇI'

Yaklaşık 10 yıldır dünyanın çeşitli yerlerinde yaptığı graffiti'lerle tanınan ve "Banksy" ismini kullanan sanatçı gerçek kimliğini gizlemeyi tercih ediyor.

'Gerilla sanatçı' eserlerinde savaş, çevre, insan hakları ve tüketim çılgınlığını konularını işliyor.


ESERİ 1 MİLYON 250 BİN DOLARA SATILMIŞTI

ESERİ 1 MİLYON 250 BİN DOLARA SATILMIŞTI

Banksy bir süre önce müzayedede satılan eserinin kağıt öğütücüsünde yok edilmesi ile adından çokça söz ettirmişti.

Londra'daki Sotheby's müzayede evinde 1 milyon 250 bin dolara satılan eserin kendi kendini imha etmesi "Tam da Banksy'e yakışır bir hareket" diye değerlendirilmişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in başka çaresi kalması: Yemesinler diye 580 TL ödeyecek