Barajdan iki çocuk cesedi çıktı

Barajdan iki çocuk cesedi çıktı

Konya'da Sille Barajı çevresinde koyun otlatan çoban Mustafa Urgun, su yüzeyinde iki çocuk cesedi bulurken, olaydan kısa süre sonra çocukların babasının da cesedine ulaşıldı

10 Ağustos 2012, Cuma 10:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bugün saat 08.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi Sille Barajı’nda çevresinde koyun otlatan 31 yaşındaki Mustafa Urgun, barajın kenarından geçerken su yüzeyinde cisim olduğunu gördü. İlk etapta oyuncak olduğunu sanan Urgun, suya yaklaştığında 2 çocuk cesedi ile karşılaştı, polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis, barajın kıyısında 2 çift çocuk terliği, 1 çiftte yetişkin bir erkeğe ait terlik ile atlet buldu. Yapılan incelemede ölen çocukları Esme Zehra Pay ile ablası Ayşe Çağlayan Pay olduğu saptandı.

GECE EVE DÖNMEDİLER

Merkez Karatay ilçesinde oturan Ali Pay’ın, iddiaya göre dün kızları Esme Zehra Pay ve Ayşe Çağlayan Pay ile birlikte gezmek için evden ayrıldığı, gece eve dönmeyincede eşi Ayşe Pay’ın polis merkezine gidip kayıp müracaatında bulunduğu belirtildi.

Barajın kıyısına yakın su yüzeyinde bulunan iki kardeşin cesetlerinin çıkartılması için dalgıç ekipleri bekleniyor.

BABALARININ DA CESEDİ BULUNDU


Sille Barajı’nda bir çoban tarafından su yüzeyinde görülen Esma Zehra Pay ve ablası Ayşe Çağlayan Pay’ın, cesetleri Sivil Savunma İl Müdürlüğü Arama- Kurtarma ekibi dalgıçları tarafından sudan çıkartılırken, kayıp olan baba Ali Pay’in cesedi bulundu.

Kayıp Ali Pay’a ulaşmak için baraj kapakları kapatıldı, dalgıçlar arama yaptı. Yaklaşık 1 saat süren çalışma sonrası Ali Pay’ın cesedi kıyıya yaklaşık 3 metre açıkta, 2 metre derinlikte kızlarının cesetlerinin yakınında bulundu.

Baba ve iki kızının cesedi, botla kıyıya ulaştırıldıktan sonra otopsi yapılmak üzere Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Ekipler, baraj kenarında da baba ile kızlarına ait terlikler ile cips ve su buldu.

Tolga YANIK/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Bodrum'da orman yangını