Barcelona Başkanı Josep Bartomeu istifasından önce 'Avrupa Süper Ligi'ni açıkladı

Barcelona'da yönetim kurulu, topladığı imzalarla Josep Bartomeu'nun ipini çekti ve başkan istifa etmek mecburiyetinde kaldı. Yakın zamanda "İstifayı hiç düşünmedim" diyen Bartomeu'nun istifa kararı sevinçle karşılandı. Messi ve diğer futbolcularla yaşadığı sorunla sonunu getiren Bartomeu, 35 dakikalık istifa açıklamasında bir de haber verdi: Barca, Avrupa Süper Ligi'ni kabul etti.

28 Ekim 2020, Çarşamba 10:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bartomeu, Barcelona'dan istifa etti. Başta Lionel Messi olmak üzere birçok futbolcuyla yaşadığı ciddi sorunlarla kendi sonunu getiren Bartomeu, istifa açıklamasını da yaptığı 35 dakikalık konuşmada yepyeni bir organizasyondan da söz etti.

Avrupa Süper Ligi teklifini kabul ettiklerini ve Barcelona'nın da bu ligde yer alacağını söyleyen Bartomeu, 'finansal sürdürülebilirliğin garanti edilmesi' nedeniyle bu kararı aldıklarını belirtti.

İlk olarak 2018 yılında Der Spiegel'in ortaya çıkardığı Avrupa Süper Ligi organizasyonu artık hayata geçiyor. Sky News'te habere göre bankacılık devi JP Morgan'ın finanse edeceği bir lig kurulacak ve bu ligde İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya ve Frsanda'dan gelen toplam 18 takım yer alacak. Ligde düşme olmayacak.

Bartomeu haberi açıklarken, "Bazı olağanüstü haberlerim var. Dün itibarıyla kulübün gelecekteki mali sürdürülebilirliğini garanti altına alacak bir teklifi kabul ettik: Avrupa Süper Ligi. Aynı zamanda gelecekteki CWC (Kulüpler Dünya Kupası) formatını da kabul ettik" dedi.

Bartomeu istifasıyla ilgili ise, "Bayern Münih'e 8-2 yenildiğimiz maçtan sonra istifa etmek kolaydı. Kime bırakabilirdik? Kulübün başına gelecek kişi Messi'yi tutabilecek, sonuçları düzeltebilecek, finansı iyileştirebilecek miydi?" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Norveç'in üst düzey hakemlerinden Tom Harald Hagen, eşcinsel olduğunu açıkladı