Barclays'e 62 milyon dolar ceza

Barclays'e 62 milyon dolar ceza

İngiltere'nin önde gelen bankalarından Barclays'e, müşterilerinin mevduatları ile öz sermayesini ayrı tutmadığı gerekçesi ile 62,25 milyon dolar (38 milyon sterlin) para cezası verildi

23 Eylül 2014, Salı 17:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere'nin Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) Barclays'in yatırım bankacılığı kısmının 2007 yılının kasım ayı ile 2012 yılının ocak ayı arasındaki dönemde müşterilerine ait 16,5 milyar sterlini "riske" attığını belirtti.

FCA, bankanın öz sermayesi ile müşterilerinin yatırımlarını ayrı tutmaması sebebiyle, müşterilerin ek maliyet ve varlıklarını kaybetme riskine maruz bırakıldığını kaydetti.

FCA'in Piyasalar Direktörü David Lawton konuya ilişkin açıklamasında müşterilerin varlıklarının korunmasının piyasa güveni açısından kilit önem taşıdığını belirterek, "Barclays'in kurallara dikkat etmemesi kabul edilemez" dedi.

Barclays, FCA'in söz konusunda para cezasını kabul ettiklerini belirten bir açıklama yaparak, bankanın benzer sorunlara neden olmamak için sistemsel güçlendirme yaptığını, söz konusu uygulamadan dolayı hiçbir müşterinin maddi zarar görmediğini belirtti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TOKİ duyurdu; ucuz ev fırsatı! Bin 135 konut satışa çıktı...