'Barış sürecinden elimi çekerim'

İmralı Adası'ndan dönen Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan basın mesuplarına görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu

A A
'Barış sürecinden elimi çekerim'

Abdullah Öcalan'ın dayısı Süleyman Arslan, Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi. Arslan, "Sabahtan beri yarım saatlik görüşme yaptım. Bin 500 kilometre yoldan gelmişim, 81 yaşındayım, bizim hakkımızı yiyorlar.

40 sene sonra bir görüşme yapıyorum. Bize dedi ki 'barış süreci böyle olmaz. Böyle olursa ben elimi çekerim oturur seyrederim' dedi. Canı sıkılmış. 'Ben bundan sonra bu barış sürecinden geri çekilirim' dedi" diye konuştu.

'NORMAL BİR HAPİSHANEYE ÇIKSIN'

Öcalan'nın kız kardeşi Fatma Öcalan ise, Abdullah Öcalan'nın başka bir hapishaneye nakil olmasını istediğini belirterek görüşmeye ilişkin şöyle konuştu: "Ne diyecek.

Normal bir hapishaneye çıksın. Oradan sıkılıyor artık. Artık dayanamıyor. Böyle olmaz. Felcim gidip gelemiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Kapalı yerde dayanamıyor.

Biz yarım saat dayanamadık. 3 senedir gelmedim. Yarım saat görüşme yaptım. Bir saat hakkımız değil mi? Herhangi bir mesaj vermedi. Aile içinde bir görüşme yaptık."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İtalya'da otobüs faciası