Barış Üregül ile Asya Engin boşandı!

Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül ile şarkıcı Asya Engin’in 3 yıllık evliliği 3 ay önce sona erdi. Kızları Gece’nin velayetini Engin’e veren mahkeme, Üregül’ün 250 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

20 Haziran 2020, Cumartesi 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Barış Üregül ve Asya Engin 2017 yılında evlenmişti. Çiftin Gece ismini verdikleri bir kız çocukları olmuştu. Ancak evlilikleri uzun sürmedi.


Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Asya Engin, 2 yıl önce avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı iddiasıyla çekişmeli boşanma davası açtı. Dilekçesinde çocuğunun velayetini isteyen Engin, 500 bin lira tazminat ve çocuğu için aylık 15 bin lira iştirak nafakası istedi.


Karşı dava açan Üregül de çocuğunun velayetini talep etti. Tarafların boşanmalarına karar veren mahkeme, çocuğun velayetinin annesi Asya Engin’e verilmesine, ayrıca Barış Üregül’ün Engin’e 250 bin lira tazminat, anne ve çocuğuna aylık 10 bin lira nafaka ödemesine hükmetti.


500 lira nafaka veriyor

500 lira nafaka veriyor

Asya Engin geçen yıl mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada şöyle demişti:

Baba çocuğa aylık 500 lira nafaka veriyor. Bu para bez paramızı bile karşılamıyor. Kimse boşanmak için evlenmez. Ben de bu yüzden evlenmedim. Gizlilik kararıyla açtığım davada mağdur tarafım ve hakkımı istiyorum. Tek derdim çocuğuma iyi bir anne olmak, iyi bir gelecek hazırlamak ve onunla ilgilenmek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyazıt Öztürk tatil için Çeşme'de 150 bin TL'ye malikane tuttu