Barroso: Önlem almazsak dağılırız

Barroso: Önlem almazsak dağılırız

AB Komisyonu Başkanı Barroso'dan "krize karşı harekete geçmezsek dağılırız" uyarısı yaptı

24 Kasım 2011, Perşembe 14:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Avrupa Birliği’nin yayılan borç krizine uygun cevap verememesi halinde dağılabileceği uyarısında bulundu.
Barroso, Avrupa’da ekonomi yönetiminin tartışıldığı bir konferansa gönderdiği video mesajında, "Harekete geçmemenin bedeli parçalanma ve nihayetinde dağılmadır" dedi.

AB’nin borç kriziyle mücadele yönteminde bugüne dek uzlaşamaması nedeniyle hayli yüksek maliyetle karşılaştığını kaydeden Barroso, daha yapılacak çok iş olduğunu ifade etti.

Barroso, Avrupa’daki acil durumla başa çıkabilmek ve daha güçlü Avro Bölgesi’nin temellerini atmak için "hem itfaiyecilere hem de mimarlara ihtiyaç duyduklarını" dile getirdi.

AB Komisyonu’nun dün "borç krizine en iyi çözüm yöntemi" olarak Avro Bölgesi’nin ortak tahvil (eurobond) çıkarması önerisi Almanya’nın tepkisini çekmişti.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Berlin’de yaptığı açıklamada, borç krizinin etkisini sürdürdüğü bir dönemde ortak tahvil tartışmasını "son derece endişe verici ve uygunsuz bulduğunu" söylemişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Borsa günü düşüşle tamamladı