Barselona Havaalanı’nda grev

Barselona Havaalanı’nda grev

Barselona El Prat Havaalanı´nda çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen işçilerle hükümet arasındaki anlaşmazlık sürüyor. Havaalanı güvenliğinden ve kontrollerden sorumlu uyarı grevindeki işçiler, yarın Katalan Hükümeti´nin grevin sonlandırılması için sunduğu teklifi oylayacak. Hayır kararı çıkması halinde işçiler 14 Ağustos´ta greve çıkacak

12 Ağustos 2017, Cumartesi 12:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İspanya´da Katalonya Özerk Bölgesi'nin Başkenti Barselona´daki El Prat Havaalanı çalışanları, havaalana gelen yolcu sayısının sürekli artmasıyla birlikte iş yüklerinin de arttığını ancak çalışan sayısının ve maaşlarının aynı kalmasını protesto ediyor.

HAYIR ÇIKARSA GREV VAR

Uyarı grevine çıkan havaalanı güvenliğinden ve kontrollerden sorumlu Eulen şirketi işçileri, maaşlarında 350 euroluk artış ve iş yükünün azaltılmasını talep ediyor. Katalan Parlamentosu ise aylık 200 euroluk maaş artışı teklif etti. İşçiler yarın bu teklifi oylayacak. Oylamadan hayır kararı çıkması halinde işçiler 14 Ağustos´ta greve çıkacak.

Bayındırlık Bakanı Íñigo de la Serna ise havaalanında uyarı grevleri nedeniye oluşan uzun kuyruklara çözüm olarak ise işçilerin işlerini Sivil Muhafızların yapacağını, böylelikle havalanındaki düzenin ve güvenliğin sağlanacağını duyurdu.

Filiz Yavuz/Madrid, DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nijer'de anaokulunda yangın çıktı, 20 çocuk hayatını kaybetti