Bartın Üniversitesi'ne bir ödül daha

Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Mehmet Emin Aktan  "Fizyoterabot/w1: Üst Uzuvların Rehabilitasyonuna Yönelik Terapatik Egzersiz Robotu"  projesiyle Yıldızlı Projeler Yarışması akademisyen kategorisinde birinci oldu

30 Nisan 2018, Pazartesi 19:37
A A
Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Mehmet Emin Aktan, YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü ve Yıldız Teknopark tarafından düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması’nda birincilik ödülü aldı. 
 
Dr. Mehmet Emin Aktan, gerçekleştirdikleri proje ile ilgili bilgiler vererek "Dr. Öğr. Üyesi Erhan Akdoğan yürütücülüğünde geliştirilen robotik sistem, bilek ve önkol rehabilitasyonunda fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilen kuvvet ve eklem hareket açıklığı kazandırmaya yönelik terapatik egzersizleri gerçekleştirebiliyor. Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’nde gerçek hastalar üzerinde denenerek etkinliği ortaya konmuştur. 500’e yakın proje başvurusunun yapıldığı ve üç kategoride 22 projenin finale kaldığı yarışmada, 9 proje ödüle layık görüldü. Bizim projemiz de akademisyen kategorisinde birinci oldu" dedi.
 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.