Baş ağrısı için bu doğal yağları kullanabilirsiniz

Baş ağrısı hayatımızı olumsuz anlamda etkileyen en büyük sıkıntılardan biri. Migreniniz varsa doktor kontrolünde tedavi olmalısınız ancak bu doğal yağlardan da faydalanmayı deneyebilirsiniz.

24 Nisan 2021, Cumartesi 10:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PAPATYA YAĞI

PAPATYA YAĞI

Yapılan araştırmalar, papatya yağının da ağrı giderici bir özelliği olduğunu ortaya çıkardı. Bu yağ, anksiyete ve stres semptomlarının giderilmesine de yardımcı oluyor.


Nasıl kullanılır?

Birkaç damla papatya yağını direk ya da bir çay kaşığı su ile seyrelterek alnınıza, ensenize ve omuzlarınıza masaj yaparak uygulayın.

OKALİPTUS YAĞI

OKALİPTUS YAĞI

Bu yağ migren ağrılarının yanı sıra kronik sinüzitin neden olduğu migren ataklarını da yatıştırıyor.


Nasıl kullanılır?

Okaliptus yağını da tıpkı nane yağı gibi Hindistan cevizi yağı ile karıştırıp ağrıyan bölgelerinize sürebilirsiniz. Alternatif olarak okaliptüs yağını sıcak su dolu bir kaba damlatabilir, buharını soluyabilirsiniz. Ayrıca bir mendile birkaç damla dökerek gün içinde soluyabilirsiniz.

NANE YAĞI

NANE YAĞI

Nane yağı, migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılan en yaygın doğal yöntemlerden biridir. İçeriğindeki mentol sayesinde kasların gevşemesine ve ağrının hafiflemesine yardımcı oluyor. Ayrıca nane yağı migren ağrılarının sebep olduğu mide bulantısını da hafifletiyor.


Nasıl kullanılır?

2 damla nane yağını 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve alnınıza, boynunuzun arkasına, omuzlarınıza masaj yaparak sürün. Ayrıca bir difüzöre birkaç damla nane yağı koyarak mentol kokusunu evin içine de yayabilirsiniz. Bu yöntem de ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

LAVANTA YAĞI

LAVANTA YAĞI

Lavanta yağı, anti-enflamatuar içeriği sayesinde, baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı oluyor. Sadece ağrıları geçirmekle kalmıyor, aynı zamanda migren ataklarının baş tetikleyicileri olan uykusuzluk ve strese de iyi geliyor. 2012 yılında yapılan araştırmalar, lavanta yağının solunmasının migren ağrılarının akut tedavisinde etkin ve güvenli bir tedavi yöntemi olabileceğini ortaya koydu.


Nasıl kullanılır?

Ilık dolu bir kaba 10 damla lavanta yağı ekleyin. Kasenin üzerine eğilin ve buharı soluyun. Ayrıca kulağınızın arkasına, ensenize de birkaç damla lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücuda sigara kadar zarar veren yiyecekler