Başarılarıyla milli takım kampına davet edildiler

Başarılarıyla milli takım kampına davet edildiler

Başarılarıyla milli takım kampına davet edildiler

04 Temmuz 2019, Perşembe 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYELİ sporcular, Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında büyük başarılar elde ederek, milli takım kampına davet edildiler. Ankara'da yapılan ve 2 bin 884 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada Türkiye derecesi elde eden Osmaniyeli sporcular milli takım kamplarına çağırıldı.
Türkiye Şampiyonasında 59 kilo Yıldız Bayanlarda yarışan Ece Nur Karslı Türkiye üçüncüsü, 49 kilo Yıldız Erkeklerde yarışan Kerem Çınar Türkiye beşincisi, 61 kilo Yıldız Erkeklerde yarışan M. Furkan Doğru Türkiye 5'incisi, 41 kilo Yıldız Erkeklerde yarışan Rıfat Eser Türkiye 13'üncüsü, 55 kilo Yıldız Bayanlarda yarışan Saniye Güneş Türkiye 14'üncüsü ve + 65 kilo Yıldız Erkeklerde yarışan Musa Dağ Türkiye 16'ncısı oldu.
7-10 Ağustos tarihlerinde Özbekistan'da düzenlenecek olan Yıldızlar Dünya Tekvando şampiyonası öncesinde Ankara'da yapılacak Dünya şampiyonası Yıldızlar Milli Takım seçmesine 49 kiloda Kerem Çınar ve 61 kiloda M. Furkan Doğru davet edildi. 5-10 ekim'de İspanya da yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Taekwondo şampiyonası Milli Takım seçmelerine de Osmaniyeli 6 sporcu davet edildi.
Osmaniye'den taekwondo gibi olimpik zor ve katılımcı sayısı fazla olan bu branşta bu kadar çok sporcunun derece elde etmesinin çok büyük başarı olduğu belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kıraathanede okey oynayanlara 59 bin 850 lira 'corona virüs' cezası