Başbakan Davutoğlu'ndan Arınç ve Gökçek açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan Arınç ve Gökçek açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da gündeme dair açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Arınç ve Gökçek arasındaki gerginlikle ilgili de konuştu. Başbakan, "Her iki açıklamada yanlıştır parti disiplin kurallarını işleteceğiz gerekeni yapacağız" dedi

24 Mart 2015, Salı 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:     

Son 12 yıl içinde savunma sanayiinde olağanüstü atılım gerçekleştirdik. 90’lı yıllarda dış yardıma ihtiyaç hisseden Türkiye bugün tanklarla gemilerle toplarla ve bugün testini gerçekleştirdiğimiz, roketler mühimmatlar gibi son derece etkin ve bütün testlerden başarıyla geçmiş ürünleri ortaya koyabilmektedir. Bizim coğrafyamız kudretli ülkelerin yaşayabileceği bir coğrafyadır. Siyasi istikrarsızlık içine girmiş ülkelerin akıbetleri çevremizde görülüyor. Buna karşı biz demokrasiyle silahlı kuvvetleriyle milli birlik ve beraberliğiyle, çözüm süreciyle geleceğe emin adımlarla yürüyen bir ülkeyiz. Bugün silahlu kuvvetlerimizin personelinde gördüğüm kararlı kabiliyeti ve teknolojik üstünlük türkiye için önemli bir imkandır.

SORU - CEVAPLAR   


MELİH GÖKÇEK’İN TWEETİYLE BAŞLAYAN TARTIŞMAYA ARINÇ’IN CEVABI OLDU. “SİZ PARSEL PARSEL ANKARA’YI SATTIN’ DEDİ. ANKARA PARSEL PARSEL SATILDI MI?

Ak Parti kuralları belli son derece sağlam kurallar ve kurullar zeminine oturmuş bir partidir. Farklı kanaati olan bütün arkadaşlar bu zeminlerde görüşlerini dile getirebilirler. Bu anlayış dışında kuvvetli bir parti disiplini de vardır. Hiçbir zamanda bu disiplinden feragat edilmemiştir.

"GEREKLİ UYARILARDA BULUNDUM"

Dünkü her iki açıklamadada, hem partimizin kuralları vedisiplini açısından yanlıştır. Dün sayın Arınç ile açıklama sonrası bir araya geldik, kendisiyle konuştuk. Bugün de Gökçek ile görüşeceğim. Gerekli uyarılarda bulundum bulunacağım

Seçimlere giderken, partimizin itibarını sarsıcı polemiğe giren kim olursa olsun gerekli disiplin işlemlerini yaptıracağız. Kimsenin ayrımcılığı yoktur. Bu açıdan partimizin ve yarından itibaren genel merkezdeki aday adayları çalışmalarını sürdüreceğim. Bu çerçevede genel başkan yardımcıları ve MYK ile görüşürüz. Yürütülecek her türlü polemik gerekli işlemlere tabii tutulacaktır.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME YAPTINIZ. İZLEME KURULU KONUSUNDA MIYDI? CUMHURBAŞKANININ TEREDDÜTLERİNİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK VAZGEÇME GİRİŞİMİ OLABİLİR Mİ? FİDAN’IN ADAYLIĞI, MB’NİN FAİZ POLİTİKASI GİBİ BAZI KONULARDA FAKRLI NOKTALARDA İZLENİMİ VAR. SİZE ZARAR VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?


CUMHURBAŞKANIMIZLA İLETİŞİM SIKINTISI HİÇBİR ZAMAN YAŞAMAMIŞIMDIR

Dün gece de ailecek bir aradaydık. Şunun için zikrediyorum. Cumhurbaşkanıyla bizim buluşmamız olağanüstü bir durum değildir. Dostluğu geçmişe dayanan yakın arkadaşlar olarak da her zaman görüştük, görüşürüz. Dün de görüştük, cumartesi de görüşeceğiz. Benim için devlet mahremiyettir. Son 7 ay içinde de bu anlamda Cumhurbaşkanımızla herhangi bir şekilde iletişim sıkıntısı hiçbir zaman yaşamamışımdır, yaşamadım.

Ola ki bilgilendirme eksiklikleri olmuşsa bu giderilir ama ne sayın Cumhurbaşkanımız ne ben Türkiye’nin siyasi istikrarına, özellikle seçimlere giderken, gösterdiğimiz hassasiyette hiç tereddüt etmeyiz.

Çözüm süreci, dün yine Cumhurbaşkanımız vurguladı. Bizim için çözüm süreci stratejik bir tercihtir. Ve tarihimizin en önemli adımlarından, geleceğimizi teminat altına alacak olan en önemli dayanaklardan biridir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika...İYİ Parti lideri Meral Akşener'den HDP ve ittifak açıklaması