Başbakan Erdoğan'a ilginç yanıt

Başbakan Erdoğan'a ilginç yanıt

Cüneyt Özdemir, Başbakan Erdoğan'ın tartışma yaratan sözleri üzerine tinerci bir çocuğu canlı yayın konuğu olarak aldı

08 Şubat 2012, Çarşamba 09:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Erdoğan’ın “Bu gençliğin tinerci olmasını mı istiyorsunuz? Siz bu gençliğin manevi değerlerinden kopuk, hiçbir istikameti olmayan bir nesil mi olmasını istiyorsunuz? Biz sizinle anlaşamayacağız. Hem çağdaş hem dindar olunamıyor mu? Önce başınızı önünüze eğin ve hem dindar hem çağdaş bir nesil nasıl yetişir bir düşünün. Dindar bir nesil farklı düşüncelere saygılıdır. O terbiyeyi alarak yetişmiş bir nesiliz” sözleri büyük bir tartışma başlattı.

Cüneyt Özdemir, canlı yayında konuğu olan tinerci çocuk ile Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını değerlendirdi.

Başbakan’ın sözlerine alındıklarını ifade eden tinerci çocuk, “Biz sokaklarda aç, susuz kalırken yanımızda dindarlar yoktu. Allah vardı” dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ÖZDEMİR'E ELEŞTİRİ

Valiler toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, gazeteci Cüneyt Özdemir'in tinerci bir çocuğu canlı yayına çıkarmasını sert bir dille eleştirdi.

''Bu nasıl gazetecilik?'' diye Özdemir'e tepki gösteren Erdoğan ''Biz doğru bildiklerimizi söylemekten vazgeçmeyeceğiz'' dedi. Cüneyt Özdemir de twitter hesabından Başbakan'a yanıt verdi: Gazetecilik tam da bu... İşte Erdoğan'ın o konuşması: Bir gazeteci çıkıyor tinerci çocuğu canlı yayına çıkarıyor. "Başbakan'ın tinerci nesil yetiştirmeyeceğiz sözünden rahatsız olmasını nasıl değerlendiriyorsun?" diye soruyor.

Böyle mi gazetecilik yapılır. Sen o çocuğu televizyona çıkarıp, çocukların tiner kullanmasını teşvik ediyorsun. Bu nasıl gazetecilik, ondan sonra gazete patronlar, televizyon patronları bundan rahatsız oluyor. Biz bildiklerimizi söylemeye devam edeceğiz.
 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer6751","6751","201202","6751-2.jpg");

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasaklar kalkıyor mu? Hafta içi ve hafta sonu kısıtlamaları ile ilgili flaş karar!