Başbakan İstanbul 2020 logosunu tanıttı

Başbakan İstanbul 2020 logosunu tanıttı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012 Londra Olimpiyatları'na gidecek sporculara Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği iftar yemeği verdi

21 Temmuz 2012, Cumartesi 23:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Erdoğan iftar yemeğinin ardından da 2020 Olimpiyatlarına aday kent olan İstanbul'un logosunu açıkladı.

İşte 4 logo arasından seçilen İstanbul 2020 logosu:

 

2012 OLİMPİYATLARIN TARİHİ NİTELİKTE BİR ÇIKARMA YAPIYORUZ

 Recep Tayyip Erdoğan, 2012 Londra Olimpiyatları’na gidecek sporculara Dolmabahçe Sarayı’nda verdiği iftar yemeğinin ardından açıklamada bulundu. Başbakan Erdoğan Türkiye’nin 2012 Londra Olimpiyatları’na toplam 181 sporcuyla katılacağını belirterek, "Türkiye olarak 2012 olimpiyatların tarihi nitelikte bir çıkarma yapıyoruz. Hükümet olarak sporcuya yaptığımız yatırımların sonucu olarak toplam 181 sporcuyla olimpiyatlara katılıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak’ı kabul etti. Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmenin ardından MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, gazetecilerin sorularını cevaplandırarak, "Çok özel konular değildi. Kısa bir değerlendirme oldu, kendilerine bazı konuları arz ettim, görüşlerini aldım, faydalı bir görüşme oldu" dedi. Olpak, açıklamanın ardından çalışma ofisinden ayrıldı. Ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte ofisten ayrılarak Dolmabahçe Sarayı’na geçti. Burada 2012 Londra Olimpiyatları’na gidecek sporculara iftar yemeği verdi.

İftarın ardından sporculara seslenen Başbakan Erdoğan, "Tarihimizde en fazla sporcuyla en fazla branşta katıldığımız bu oliimpiyatlarda tarihimizdeki en fazla madalyayı da alarak döneriz inşallah. 2012 Londra Olimpiyat oyunlarında sizlerin başarılarıları 2020 olimpiyatlarına ev sahibi olmamız için katkı sağlayacaktır. Hükümet olarak 2020 Olimpiyatlarının istanbul’da yapılması için ciddi lobi ve diplomasi faaliyeti içindeyiz" ifadelerini kullandı.

Cem TURSUN - Ünsal ÇAKİN / İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı