Başbakan salondan çıktı, Kılıçdaroğlu protokole kızdı

Başbakan salondan çıktı, Kılıçdaroğlu protokole kızdı

TOBB Genel Kurulu'nda Başbakan Erdoğan'ın ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu protokol kurallarının uygulanmamasını eleştirdi

22 Mayıs 2014, Perşembe 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 70. Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmanın ardından kürsüye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmaya başladığı sırada Başbakan Erdoğan, salondan ayrıldı. Başbakan Erdoğan'ı salondan ayrılmasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Saygın her devletin protokol kuralları vardır. TOBB'un değerli yönetimine seslenmek istiyorum. Siz neden bu protokol kurallarına uymuyorsunuz? Hangi gerekçeyle? Eğer TOBB'un yöneticileri korkuyorlarsa korkmasında bu ülkede Cumhuriyet ve demokrasi var. Neden korkuyorlar? Konuştu ve ayrıldı. Neden beni dinlemiyor ? Cesaret edemiyor" dedi. 

'VATANDAŞ VERGİSİNİ VERİYORSA HÜKÜMET DE HESABINI VERECEK'

AFİŞİ Kılıçdaroğlu, "301 kişi hayatını kaybetti. Allah aşkına istifa sözcüğü aklına gelen bir siyasetçi var mı? Kalkıp nelerden bahsediyorsunuz. Akıl alacak bir şey değil. Parasını vererek yayınlanmak üzere 'vatandaş vergisini veriyorsa hükümet de hesabını verecek' afişi hazırlamıştık. Bütçe kanunlarının ne kadar öneli olduğunu biliyorsunuz.

Bu ilanların yayınlanmasını Başbakanlık koltuğunda oturan zat yasakladı. 'Bana diktatör diyorsun' diyor. Allah aşkına herhangi bir billboardda bu ilanı yasaklayan bir Başbakan'a dünyanın hangi modern ülkesinde sıradan bir devlet adamı kimliği ile seslenilir. 'Bana diktatör diyor' diyor. Yasama ve yargı benim için ayak bağı diyen anayasayı çiğneyen bir kişiye ne denir? Bana değil gidin bir hukukçuya sorun" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ömer Çelik: Her türlü kriz senaryosunu boşa çıkaracağız