Başbakan Yıldırım’dan Hakkari’ye müjde

Başbakan Yıldırım’dan Hakkari’ye müjde

Hakkari’de halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım, müjde vererek, "Hakkari’ye doğalgaz geliyor. Yalnız vali beye sordum, ‘2019 diyor’, olur mu? O halde daha erken getirelim, inşallah 2019’a girmeden doğalgazı vereceğiz" dedi

17 Kasım 2017, Cuma 20:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Başbakan Yıldırım, Şırnak ziyaretinin ardından beraberindeki Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hakkari’ye geldi. Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Hakkari Valiliği önünde toplanan kalabalığa hitap eden Yıldırım, “Sevgili Hakkarili kardeşlerim” diyerek sözlerine başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

'BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ MEZARA KADAR'


“Hepinizi gönülden sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Geceniz mübarek olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun. Hakkari harikasın. Ankara’dan sizlere kucak dolusu selamlar, sevgiler getirdim. Size milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Buradan Çukurca’yı, Şemdinli’yi, Yüksekova’yı selamlıyorum. Hakkari kilimini dokuyan o elleri hürmetle selamlıyorum. Allah bu birliğimizi, bu beraberliğimizi daim etsin. Bizim kardeşliğimiz pazara kadar değil mezara kadardır. Hakkari bu akşam bir selam veriyor, diyor ki ey alçak terör örgütü, ne yaparsan yap bizi bölemezsin, biz biriz, beraberiz, biz bir aileyiz, biz birlikte Türkiye’yiz. İşte Türkiye’nin fotoğrafı, işte kalkınan Türkiye’nin fotoğrafı Hakkari’den yükseliyor.”

'DURMAK YOK YOLA DEVAM'


Göreve geldiğinde verdiği bir söz olduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım, “Göreve geldiğimde bir şey söyledim. Dedim ki milletimiz içi rahat olsun, bu terör belasını milletimizin gündeminden çıkaracağız. O gün bugün bu mücadelemiz devam ediyor. Gün geçtikçe terörün belini kırıyor, umudunu yok ediyoruz. Hakkari’nin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. Hatırlayın, AK Parti kurulduktan sonra ilk mitingini Cumhurbaşkanımız Hakkari’de gerçekleştirdi. Bu kutlu yolculuğa çıkarken, 28 Eylül 2002’de Hakkari’den yola çıktık, inşallah bundan sonra da durmak yok yola devam. Bu ülkenin her ferdine, her vatandaşına sadakatle bağlıyız. Benim gözümde bütün Türkiye Hakkari’dir, Hakkari de benim hemşehrimdir” dedi.

'TERÖR ÖRGÜTÜ KARDEŞLİĞİMİZİ ASLA BOZAMAZSIN'


“Hakkari il kalsın” sloganıyla konuşması kesilen Yıldırım, “Türk’le Kürt birdir, kardeştir, birlikte Türkiye’dir. ‘Irkçılık yapan bizden değildir’ dinimizin emri budur. Bölgesel ayrımcılık yok, Hakkari ile Kırklareli ile Sinop’ta, Hatay’da, 780 bin vatan toprağıyla birlikte hep biriz, beraberiz, hep beraber Türkiye’yiz. Biz bu topraklarda bin yıldan beri beraber yaşadık, kardeş yaşadık, bundan sonrada aynı şekilde kardeşliğimizi devam edeceğiz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışan terör örgütlerine asla geçit vermeyeceğiz. Hakkari bu akşam bu meydanda yüksek sesle diyor ki; ey terör örgütü, bizim kardeşliğimizi asla bozamazsın, bizim yavrularımızın geleceğini karartamazsın, Türkiye’nin kalkınma yolundaki yürüyüşünü durduramazsın” diye konuştu.
 

DOĞALGAZ MÜJDESİ


“Hiç merak etmeyin yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha da aydınlık olacak” diyen Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu manzara bize diyor ki ey Başbakan, Bakanlar, merak etmeyin, biz burada oldukça bu millete hiç kimse zeval veremez. İki tane önemli konu, iki tane müjdem var. Birincisi hava soğuk, ısınması lazım. Bunun için doğalgaz lazım. Hakkari’ye doğalgaz geliyor. Yalnız vali beye sordum, ‘2019 diyor’, olur mu? O halde daha erken getirelim, inşallah 2019’a girmeden doğalgazı vereceğiz. İki, Van’dan Hakkari’ye gelirken bir yol var. Başkale üzerinden. Başkale’den sonra bir tünel var, şimdi o Van-Başkale-Güzeldere üzerinden yol geliyor. İ

lk yolu Yüksekova’ya, bir yolu da Hakkari’ye geliyor. Şimdi o yolun yapımı devam ediyor, ancak maalesef terör yüzünden gecikti. O yolu da hızlandırıp, bir an önce bitireceğiz. Ayrıca Hakkari-Yüksekova arasında 9 kilometrelik tünel yapılıyor. Bolu tünelinin 3 katı, Bolu tünelini geçmiş dönemde 20 senede yaptılar. Bitiremediler, biz gelip bitirdik. 2002’ye kadar 50 kilometre tünel yapılmıştı, 15 yılda 370 kilometre tünel yapıldı. İşte farkımız bu, Hakkari’de bölünmüş yol yoktu. Şimdi 81 kilometre var. Helal olsun. Yolları böleriz, ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Herkes iyi bilsin, Hakkari’nin güzel insanları, terörü iyice gündemden düşürdüğümüz zaman yatırımlar da gelecek. Cazibe merkezine çok yakında başlıyoruz. Her şeyden önce güvenlik lazım, insanların çekinmeden buraya gelmesi lazım.”

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine taziye mesajı