Başbakan'a verdiği sözü tuttu

Başbakan'a verdiği sözü tuttu

Geçtiğimiz yıl 30 Nisan'da Iğdır'a giden Başbakan Erdoğan ile görüşen ve 'SBS'de Türkiye birincisi olacağım' diyen 8'incisi sınıf öğrencisi Fatma Nur Güneş, 500 tam puan alarak verdiği sözü tuttu

12 Temmuz 2012, Perşembe 19:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dursun-Hayal Güneş çiftinin 4 çocuğundan biri olan 14 yaşındaki Fatma Nur Güneş, havalimanın açılışı için Iğdır’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı büyük bir heyecanla beklediğini söyledi.

Başbakana verdiği sözü tuttuğunu gururla anlatan Fatma Nur Güneş, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Fen Lisesini ablam Tuğçe birincilikle kazanmıştı.

Başbakanla burada tesadüfen tanışma fırsatı bulduk. Ayaküstü sohbet ettik. Derslerimi sordu bende çok iyi olduğunu söyledim. Sonra kızı Sümeyya’yı çağırdı, tanıştırdı.

Ben başbakanımıza SBS sınavlarında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olacağımı söyledim. Sınav sonuçları açıklandı ve 500 tam puan aldığımı öğrenince sevinçten havalara uçtum. Çünkü başbakana verdiğim sözü tutmuştum" dedi.

Kızı Fatma’nın 6’ncı sınıfta 498.615, 7’nci sınıfta ise 491.581 puan aldığını hatırlatan ve Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Dursun Güneş, "Son sınıfta aldığı 500 tam puan bizi çok sevindirdi.

Çünkü başbakana verdiği sözü yerine getirdi. Havalimanı açılışı için cuma günü Iğdır’a gelecek olan Başbakanla görüşüp bu haberi vermek istiyoruz" diye konuştu.


Suat DENİZ/IĞDIR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020-ALES/2 sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM Başkanı duyurdu