Başbakan'dan barış isteyen genç konuştu!

Bismil'de Başbakan Erdoğan'a ulaşarak gözyaşları içerisinde barış talebinde bulunanın gencin Remzi Araz olduğu belirlendi. Araz, 'Taş attığı için 2.5 yıldır cezaevinde olan ağabeyim için annem her gün ağlıyor, ben bir gün ağlamışım çok mu?' dedi

18 Kasım 2013, Pazartesi 17:18
A A

Başbakan Erdoğan’dan çözüm sürecinin devamını isteyen Remzi Araz, bir otobüs firmasında işçi olarak çalıştığını, 2’si erkek 5 kardeşinin bulunduğunu söyledi.

Ağabeyinin Bismil ilçesinde bir arkadaşının vefatının ardından çıkan gösteride güvenlik güçlerine taş attığı gerekçesiyle 2.5 yıldır cezaevinde bulunduğunu ifade eden Araz, kendisinin de 3 ay sonra vatani görevini yapmak için askere gideceğini anlattı.

Başbakan Erdoğan’ın ilçeye geldiğini duyunca onunla görüşmek istediğini belirten Araz, ilçe girişinde Başbakanın bulunduğu otobüsü görünce koşmaya başladığını ve ona ulaşmaya çalıştığını ancak güvenlik önlemi alan polisin buna izin vermediğini bildirdi.

"O sırada Başbakana el salladım ve ’barış barış’ diye bağırdım. Bunun üzerine Başbakan otobüsü durdurdu ve beni yanına çağırdı. Başbakana içimdeki duyguları anlattım" diyen Araz, görüşmede çok duygulandığını ifade ederek şöyle dedi:

'BEN BİR GÜN AĞLAMIŞIM ÇOK MU?'

"Barışı istedim ve çok duygulandım. Taş attığı için 2.5 yıldır cezaevinde olan ağabeyim için annem her gün ağlıyor, ben bir gün ağlamışım çok mu? Başbakanımızın bana yaklaşımı çok güzeldi.

Bana dedi ki ’Ben niçin buradayım, süreci düzeltmek için buradayım’. Ağabeyim suçsuz. Başbakanımızdan onu özgürlüğüne kavuşturmasını istiyorum. Barışın ve özgürlüğün hakim olacağına bunu da Başbakanımızın en iyi şekilde gerçekleştireceğine inanıyorum. Dağdakilerin inmesini, cezaevindekilerin bırakılmasını istiyorum. Başbakan Erdoğan’a güveniyorum."

Bu arada babasının kalp hastası olduğu için çalışamadığını, ailesini kendisinin geçindirdiğini sözlerine ekleyen Araz, askere gitmesi durumunda ailesinin ekonomik anlamda büyük sıkıntı yaşayacağını söyledi.

POSTA BUGÜNKÜ GAZETESİNDE O SESİ BÖYLE DUYURMUŞTU

AA

 

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.