Başbakan'dan emekli ve yaşlılara zam müjdesi

Başbakan'dan emekli ve yaşlılara zam müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında konuştu. Elektrik kesintisi nedeniyle jeneratörün sağladığı elektirik ile yapılan toplantıda Davutoğlu Bülünet Arınç'ın da aralarında bulunduğu eski meclis başkanlarına plaket verdi. Davutoğlu ayrıca emekli ve yaşlı maaşlarında artış yapılacağını açıkladı

31 Mart 2015, Salı 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Davutoğlu'nun sözlerinden bazı önemli satırbaşları şunlar:

"24’ncü dönemin son grup toplantısında hepinizi saygıyla selamlıyorum. Tarihe büyük iz bırakmış toplumlar vardır. İnsanlığın kaderini değiştirmiş topluluklar. Hazreti Musa Firavunlar’ın idaresinden Filistin’e doğru yürürken zayıf bir topluluk olarak görülüyordu.

Ama bıraktığı iz insanlığa evrensel bir anlayışın tarih içindeki derin yürüyüşü oldu. Hazreti Peygamber ile Medine’ye doğru yürüyen topluluk sadece yürüyenlerin değil, sadece Hicaz bölgesinin değil, bütün insanlık tarihinin akışını değiştirdi. Spartaküs’ün Roma İmparatorluğu içindeki yürüyüşü, düzenin nasıl değiştirilebileceğini gösterdi.

Martin Kuther King, büyük kalabalıklarla sokağa indiğinde bir anlayışın biteceğini ifade ediyordu. Bizim tarihimizde de büyük yürüyüşler var. Erzurum Kongresi'ne, Sivas Kongresi'ne yürüyen topluluk yeni bir dönemin meşalesini taşıyordu." "Demokrasi için yola çıkan Adnan Menderes ve arkadaşları yine tarihte büyük etkiler yaptı. Ak Parti grubu bu anlamda hem kendi toplumunu hem ait olduğu medeniyeti değiştiren hem de insanlığa adalet mesajı ileten tarihi yürüyüşün öncü kadrolarıdır, bu tarihe selam olsun.

Bizler 1 Ağustos 2001’de kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Afyon’dan seslendiğinde yine bu salon da 19 Kasım 2002’de hitap ettiğinde belki bir çokları AK Parti’nin siyasi geleceğinin kısa olacağını, çok kısa sürede siyasi tarihe mal olacağını hesap ediyorlardı. Ama hesap edemedikleri bir şey vardı, milletin iradesi." "Bu Meclis'e gelenler milletin helal oylarıyla yürüyerek buraya geldiler.

Bu milletin davası tarihte yürümeye devam edecek.

Başbakan Davutoğlu eski TBMM Başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet ALi Şahin'e birer plaket sundu.

Ben üç dönem milletvekilliğini tamamlamış olacak olan asil kardeşlerimize, dava arkadaşlarımıza bir kez daha bütün AK Parti Grubu adına, vefat etmiş olan kardeşlerimizin maneviyatları adına da milletimiz adına da teşekkür ediyorum. Gerçek bir vakar, edep ve ahlak dersi verdiler. Bir teki dahi bu iradeyi tartışmadı, bir teki dahi çıkıp şahsi hesap içine girmedi.

'BAŞBAKANLIĞI BİR GÜNLÜĞÜNE VEREBİLİRİM'

Kılıçdaroğlu'nun en büyük hayali başbakan olmakmış. Ona 1 Nisan'da 1 günlüğüne başbakanlığı verebilirim.

'DÜNYA EKONOMİSİ KÜÇÜLÜYOR, TÜRKİYE EKONOMİSİ BÜYÜYOR'

Eğer milleti vesayet altında tutarsanız ekonomi de vesayet altına girer. Bugün bütün dünyada ekonomik bir daralma var. Dünya ortalaması bugün yüzee 2'nin altındadır. Dünya ekonomisi küçülürken Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecek.

Bölünmüş yollar dört kat arttı. Şimdi otobamlarla hızlı tren hatlarıyla yeni Türkiye'nin ulaşım resmini değiştiriyoruz. 650 bin yeni konut inşa edildi. Marmaray gibi birçok proje hayata geçirildi.

Her sektörde her alanda Türkiye'de gerçek bir devrim yaşandı.

Bütün ekonomik başarılarımızın ardından AK Parti'nin çelikleşmiş iradesi var.

Hiçbir şekilde bu ülkeyi namerde muhtaç etmeyeceğiz.

EMEKLİLERE VE YAŞLILARA MAAŞ ZAMMI

Temmuz ayında emeklilere TÜFE oranında bir zam yapılacak. Bu zammın ardından maaşı 1000 TL altında kalan emeklilere seyyanen 100 TL zam yapılacak. 1000 ila 1100 TL arasında maaş alanların maaşı ise 1100 TL'ye tammalanacak.

Ticari faaliyette bulunan emeklilerimizden yüzde 15 sosyal güvenlik pirimi kesiliyordu.

Bunu yüzde 10 indirececeğiz.

65 yaş üzerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız 145 TL'lik yaşlılık maaşını 200 TL'ye çıkarıyoruz.

Biz hiçbir zaman seçim ekonomisi uygulamadık uygulamayacağız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haydutluğa boyun eğmeyeceğimiz anlaşıldı