Başbuğ: Erdoğan'dan başkası paralelle mücadele edemezdi

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, 17-25 Aralık darbe girişimleriyle ilgili “Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başka kimse bu yapıyla mücadele edemezdi” yorumunu yaptI

16 Nisan 2016, Cumartesi 18:50
A A
Başbuğ: Erdoğan'dan başkası paralelle mücadele edemezdi

Atatürk Üniversitesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin davetlisi olarak Erzurum'a gelen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kentin önde gelenleriyle birlikte eski Baro Başkanı Avukat Faruk Terzioğlu'nun verdiği yemeğe katıldı. Başbuğ, buradaki sohbette, 2 yılı aşkın süredir devam eden Paralel Yapı'yla mücadeleyi değerlendirdi.

HUMEYNİ OLACAKTI

Türkiye'nin çok büyük tehlikelerden geçtiğini anlatan Başbuğ şunları söyledi: "Ergenekon ve Balyoz gibi davalar Türk devletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik büyük bir komploydu. Şunu açık yüreklilikle itiraf etmeliyim ki, bu mücadeleyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha iyi ve daha başarılı başka kimse yapamazdı. Devletin kılcal damarlarına kadar nüfuz eden ve bugün Türkiye'nin başına bela olan Paralel Yapı 2007'de harekete geçti ve 2011'de de ilk darbe girişiminde bulundu. 17-25 Aralık yargı darbe girişimi başarıya ulaşsaydı, çok geçmeden Türkiye'nin tıpkı İran gibi bir Humeyni'si olacaktı."

Sıradaki haber yükleniyor...