Başkan Beyazgül, Çiftçi'den görevi devraldı

Başkan Beyazgül, Çiftçi'den görevi devraldı

05 Nisan 2019, Cuma 16:31
A A
Başkan Beyazgül, Çiftçi'den görevi devraldı

Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA) – ŞANLIURFA’da resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeynel Abidin Beyazgül, mazbatasını aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Binasına geçerek koltuğu eski Başkan Nihat Çiftçi'den devraldı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den aday olarak seçimleri kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, eski Başkan Nihat Çiftçi'den koltuğu devraldı.Devir teslim törenine Beyazgül ve Çiftçi’nin yanı sıra Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, partililer ile vatandaşlar katıldı. Törende konuşma yapan Beyazgül, “17 yıldır samimiyet, gayret ve tevazu ile bu davanın sekteye uğramaması için canla başla çalışan, her zaman liderinin ve AK davasının yanında dimdik duran Şanı Büyük Şanlıurfalılar; Demokrasinin en güzel tezahürlerinden olan bu mutlu günümüzde,  AK Belediyeciliğin bayrak devir tesliminde, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 31 Mart Yerel Yönetim Seçimleri tüm dünyanın, dostun, düşmanın ve İslâm Âleminin dikkat kesildiği bir seçimdi ve bu seçim hakikaten Bir beka meseleydi. Sizlerde bunun farkındalığıyla sandıklara gidip; bayrak inmesin, ezan dinmesin şuuruyla emaneti ehline teslim ettiniz. Omzumuzdaki yükün farkındayız. Yılmadık, yorulmadık ve yılmayıp, yorulmayacağız. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık, kapılmayacağız. Bu kutlu yürüyüşün menzile varacağından bir an olsun şüphe duymadık” ifadesini kullandı.
'EN BÜYÜK PROJEM; İKİ MİLYON URFALININ KARDEŞLİĞİDİR'
“İki milyon Urfalının kardeşliği şuuru ile Urfa’mızın her köşesindeki her kardeşimize hiç kimseyi ötekileştirmeden ulaşacağız” diyen Başkan Beyazgül, “Urfa’nın maneviyat şehri, tarih şehri ve turizm şehri olması için tüm değerlerini, tüm Urfalılarla birlikte, beraberce gün yüzüne çıkaracağız. Urfa’yı tüm değerleriyle yeniden ayağa kaldıracak çalışmalarımıza hızla başlayacağız. Bunları yaparken halkla iç içe olacağız ve şehrimizi şahısların menfaatine feda etmeyeceğiz. Sizlerle beraber, sizin için çalışacağız. Şehrimizin öncelikleri, bizim önceliklerimiz olacaktır. Şeffaf, adil ve kurumsal bir belediyecilik ile daha yaşanılabilir bir kent hedefimiz olacaktır. Her şeye açık, işini bilen ve Urfa’yı ileriye taşıyacak bir yönetim göreceksiniz. Tüm kurumları ve şahıslarıyla bu şehrin değerlerinin ortak aklıyla daha ileriye gideceğiz. Bunları yapabilmemizin olmazsa olmazı, disiplinli ve taşları yerli yerince oturup, kurumsallaşmış bir belediyecilikle birlikte başaracağız. Hizmetlerimizi kurumsal standartlarla, ayırım yapmadan ve iki milyon Urfalıyı kucaklayarak gerçekleştireceğiz ve bunu tüm Urfa ile birlikte yapacağız”
Törene büyük ilgi gösteren vatandaşlar, ‘Urfa seninle gurur duyuyor’ sloganıyla Beyazgül’e  tezahüratta bulundu.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Korkuluğa sıkışan köpeği itfaiye kurtardı