Başkan Böcek milli sporcu Menç'i ağırladı

Başkan Böcek milli sporcu Menç'i ağırladı

Başkan Böcek milli sporcu Menç'i ağırladı

24 Mayıs 2019, Cuma 11:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 16 yaşında yüzme milli takımına girerek Türkiye'nin en genç down sendromlu milli sporcusu olan Alperen Menç ve ailesini ağırladı. Başkan Böcek, “Bu genç yaşında böyle önemli başarılara imza atan Alperen'in başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum" dedi.

2020'nin Nisan ayında 100 ülkeden 1000 sporcunun katılımıyla Antalya'da düzenlenecek Down Sendromlular Spor Oyunları'nda yüzme dalında Türkiye'yi temsil edecek olan Alperen Menç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Ziyarette Alperen'e, anne Gülşen Menç, baba Ferhat Menç ve antrenör Sema Karayılanoğlu da eşlik etti.

'ALPEREN'İN YANINDA OLACAĞIZ'

Alperen'in spor hayatı ve sportif başarıları hakkında Başkan Böcek'e bilgi veren Ferhat Menç, Alperen'in en büyük arzusunun Antalya adına yarışmak olduğunu dile getirdi ve bu noktada destek istedi. Başkan Böcek de Alperen'in son derece başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, “Yüzme branşında 26 Türkiye birinciliği ve 43 madalyasıyla göğsümüzü kabartan milli sporcumuz Alperen'in çok daha önemli başarılara imza atacağına inanıyorum. Alperen'in engel tanımayan başarılı bir sporcu olması ise takdir edilecek bir durum. Sporu ve sporcuyu destekleyen çalışmalara imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Alperen için de yapabileceğimiz ne varsa araştırıp, onun yanında olmaya gayret göstereceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diplomasını aldı, Başkan Uysal'ı ziyaret etti