Başkan Büyükkılıç'tan yerli otomobil açıklaması

Başkan Büyükkılıç'tan yerli otomobil açıklaması

Başkan Büyükkılıç'tan yerli otomobil açıklaması

28 Aralık 2019, Cumartesi 18:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin yerli otomobilinin 38’inci üretimine Kayseri olarak talip olduklarını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin 60 yıllık hasretinin sona erdiğini söyledi. Tanıtımı yapılan yerli otomobil ile Türkiye’nin gücünü tüm dünyaya gösterdiğini de vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, "Bu önemli yatırımı ülkemize kazandırdıkları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.
2022’de üretime başlayacak olan yerli otomobilin 38’inci üretimine talip olduklarını da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bunun yanı sıra Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin araç parkını yerli otomobil ile büyütmeye de hazır olduklarını söyledi. Başkan Memduh Büyükkılıç, elektrikli olarak üretilecek olan yerli otomobilin şarj alt yapısı için de istasyonlar kurulmasına yönelik tüm desteği vereceklerini sözlerine ekledi.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Gülsoy'dan yerli otomobil değerlendirmesi