Başkan Çetin: 7 yılı aşkın sürede 36 bin 500 kişinin iş bulmasına vesile olduk

Başkan Çetin: 7 yılı aşkın sürede 36 bin 500 kişinin iş bulmasına vesile olduk

Başkan Çetin: 7 yılı aşkın sürede 36 bin 500 kişinin iş bulmasına vesile olduk

17 Haziran 2021, Perşembe 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- DOĞU Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kurdukları istihdam birimi sayesinde 7 yılı aşkın sürede 36 bin 500 kişinin iş bulmasına vesile olduklarını söyledi. Başkan Çetin, son olarak bir fabrikada işe girmelerini sağlayacağı 50 kişiyi yolcu etti.
Göreve geldiği yıl istihdam birimi kuran Belediye Başkanı Soner Çetin, bugün 50 vatandaşı bir çelik hasır fabrikasına iş görüşmesine uğurladı.  Birimin Türkiye’deki belediyelere örnek olduğunu söyleyen Başkan Çetin, “Bazı belediyelerin şimdi istihdam birimi oluşturduğunu görünce mutlu oluyorum. Biz bundan 7 yılı aşkın süre önce göreve gelince ilk 6 ay içerisinde tam 40 bin kişinin özgeçmişini getirip iş başvurusunda bulunduğuna şahit olduk. Belediyemizde toplam çalışan kişi sayısı 2 binin altında. Yani bu taleplere yanıt vermek mümkün değil. Kadromuz dolu, alabileceğimiz eleman sayısı sınırlı diyebilirdim ama duyarsız kalamadım. Hemen istihdam birimini oluşturdum. Bu projemizi hayata geçirdik. Başkan yardımcımızı birimin başına koyduk. Çok değerli arkadaşlarımız orada görev yapıyor, arı gibi çalışıyorlar” diye konuştu.
Başkan Çetin, 36 bin 500 kişinin işe yerleşmesinde aracı olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Çetin, “Bütün organize sanayi bölgesindeki fabrikalar, diğer üretim tesisleri, ilçemizde bulunan yeni ruhsat verdiğimiz iş yerleri, eğitim, sağlık kurumları ve iş adamlarımızla toplantılar yaptık. ‘Bize sormadan eleman almayın, bizim elimizde vasıfsız işçiden tutun, 2 üniversite bitirmiş yüksek lisans, doktora yapmış geniş bir portföyümüz var. İstediğiniz eleman hangi meslek türünden olursa olsun biz size mutlaka yardımcı oluruz’ dedik. Onların da işini kolaylaştırıyoruz. Emin olun istihdam birimimiz iş ve işçi bulma kurumu gibi çalışıyor. İŞKUR ile de devamlı irtibat halindeyiz. Bugün de 50 civarında kardeşimizi birden bir çelik hasır fabrikasına yönlendireceğiz. Bugün ulaşılan son sayı 36 bin 500 kişi. Bu sayıyı yabana atmamak lazım. Yani 7 yıl içerisinde 36 bin 500 kişinin iş bulmasına vesile olmamız bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Biz işe yerleştirdiğimiz kardeşlerimizin takibini de yapıyoruz. İşinden memnun mu ayrıldı mı sürecini de takip ediyor, denetlemesini yapıyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ücretsiz verilen Sağlık Kart ile indirimli tedavi