Başkan Çetin, yağış bölgelerini inceledi

Başkan Çetin, yağış bölgelerini inceledi

Başkan Çetin, yağış bölgelerini inceledi

26 Aralık 2019, Perşembe 15:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçedeki mahallelerde incelemelerde bulunarak, aşırı yağışların olumsuz etkilerini yerinde gördü.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aşırı yağışlardan vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için belediye ekiplerinin yaptığı çalışmaları denetliyor. Sağanak yağışın tüm şiddetiyle devam ettiği sabah saatlerinde Yurt Mahallesi Muhtarı Arif Çetin ve Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat’ı ziyaret eden Başkan Soner Çetin, son durumla ilgili bilgi aldı. Gezdiği mahallelerde esnaf ve vatandaşlarla görüşen Başkan Soner Çetin, Çukurova’da aşırı yağışlardan kaynaklanan herhangi bir mağduriyetin yaşanmadığını öğrenince mutluluğunu ifade etti. Başkan Çetin, “Adana 3 gündür aşırı yağış alıyor. Metrekareye 250 kilodan fazla yağış düştüğü belirtiliyor. Bu durum son 80 yılın en fazla yağış miktarı. Daha önce meteorolojiden yağmurun geleceğini haber aldığımız için hemen önlemlerimizi aldık. Oluşturduğumuz ekipler ilk etapta rögar kapaklarını ve ızgaraları temizleyerek yağmur suyunun cadde ve sokaklarda birikmesini önledi. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıyor ve vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışıyor. Çok şükür Çukurova’da aşırı yağışlardan kaynaklanan bir sorun yaşanmadı” dedi.
Çukurovalıların mağdur olmaması için tüm önlemleri aldıklarını ve oluşturulan kriz masası ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Soner Çetin, “Valilik ve diğer belediyelerle de iletişim halindeyiz. Ayrıca mahallelerimizi gezerek vatandaşlarımızın durumunu yerinde görüyoruz. Çukurova’da herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık. Bu da bizi mutlu etti” şeklinde konuştu.
 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Kocaispir Adana Demirspor’u tebrik etti